تئاتری‌ها در تدارک اجراهای بعد از ماه صفر

تهران- ایرنا- با نزدیک شدن به پایان ماه صفر نمایش‌های بسیاری در تدارک برای اجرا پس از ایام عزاداری هستند.

در ماه های محرم و صفر نمایش های مختلفی به صحنه رفتند و میزبان تماشاگران شدند و در این میان نیز نمایش های محدودی از جمله پشت دیوار عمارت و خورشید کاروان با موضوعات مذهبی مورد استقبال مخاطبان قرار گرفتند و توانستند فروش خوبی را به نام خود ثبت کنند.

در این میان تعدادی نمایش نیز تمرین ها و تکمیل گروه بازیگری خود را آغاز کردند تا بتوانند در ماه های بعد از ایام عزاداری بر صحنه حاضر شوند.

مری پاپینز و چهره های سینمایی

یکی از پر سر و صداترین تئاترها، نمایش موزیکال مری پاپینز است که اجرای آبان ماه آن در تالار وحدت را به نام خود ثبت کرده و تعدادی ستاره سینمایی را در کنار یکدیگر جمع کرده است.

نمایشنامه مری پاپینز یکی از قدیمی ترین داستان های بین المللی است که اجرای آن در بسیاری از کشورهای جهان با استقبال قابل توجه مواجه شده است و بازیگران آن به جوایز بسیاری دست یافته اند.

بهنوش طباطبایی، آرمین رحیمیان، مهراوه شریفی نیا و احسان کرمی چهار نامی است که در لیست پر ستاره این نمایش به چشم می خورد و پیش فروش روزهای نخستین آن از هفته گذشته آغاز شده است و تاکنون نیز بلیت های پنج روز نخست این نمایش به پایان رسیده است.

در خلاصه این نمایش آمده است که: آقای بنکس و همسرش در جستجوی پرستار جدیدی برای فرزندانشان هستند، غافل از آنکه با استخدام مری پاپینز، اتفاقات عجیبی رقم می‌خورد که همه اعضای خانواده را تحت تاثیر قرار می دهد.

ایرانشهر و قصر موروثی خاندان فرانکشتاین

دیگر نمایشی که این روزها خود را آماده تسخیر صحنه می کند نمایش قصر موروثی خاندان فرانکشتاین به کارگردانی آتیلا پسیانی است و خبر بازی رامبد جوان در این نمایش نیز به جذابیت های آن افزوده است.

قصر موروثی خاندان فرانکشتاین نیز بعد از ایام تعطیلات و در آبان ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می رود و در این لیست بلند بازیگران، نام خسرو پسیانی، ستاره پسیانی، اصغر پیران و علی شادمان نیز به چشم می خورد.

این نمایش با نگاهی به فیلم فرانکشتاین جوان به کارگردانی مل بروکس نوشته شده است.

فرانکنشتاین به تئاتر شهر هم می رود

نمایش فرانکنشتاین در نخستین اعلام خبری خود از پوستر این اجرا رونمایی کرده است که نویسندگی و کارگردانی آن را ایمان افشاریان بر عهده دارد و در سالن اصلی تئاترشهر به صحنه خواهد رفت و هنوز نامی از بازیگران آن اعلام نشده است.

نمایش فرانکنشتاین روایت دانشمند جاه طلبی است که با استفاده از کنار هم قرار دادن تکه‌های بدن مردگان و اعمال نیروی الکتریکی جانوری زنده به شکل یک انسان و با ابعادی اندکی بزرگ‌تر از یک انسان معمولی می‌سازد. موجودی با صورتی مخوف و ترسناک که بر همه جای بدنش رد بخیه‌های ناشی از دوختن به چشم می‌خورد. این موجود تا بدان حد وحشتناک است که همگان، حتی خالقش از دست شرارت‌های او فرار می‌کنند. هیولایی که خالقش نیز نمی‌تواند آن را کنترل کند و خود مقهور آن می‌شود.

مسعود دلخواه با هیچ چیز جدی نیست‌ بر صحنه تئاتر

مسعود دلخواه نیز با اثر نمایشی هیچ چیز جدی نیست بار دیگر میزبان مخاطبان خود می شود و از این کارگردان نمایش را از نیمه آبان ماه در تماشاخانه ایرانشهر به صحنه می برد و نمایشنامه ای از رچ اورلاف را برای اجرای جدید خود انتخاب کرده است.

وی برای توضیح نمایش خود نوشته است که پس از اجرای نمایش های بیگانه، مفیستو و شاه لیر فهمیدیم که هیچ چیز جدی نیست!

در لیست بازیگران این نمایش نیز نام رحیم نوروزی، حمید رضا هدایتی، گیلدا حمیدی، محمدرضا علی اکبری به چشم می خورد و در خلاصه نمایش آمده است که یک گروه تئاتری قصد دارد تلفیقی از آثار شکسپیر، بکت، پینتر و اورلاف را به شیوه پست مدرن اجرا کند، اما آن چنان درگیر حواشی می‌شوند که اتفاقات غیر منتظره ای پیش می آید.

لانچر ۵ بار دیگر در تئاتر مستقل تهران

نمایش لانچر ۵ که یک اجرای دانشجویی موفق بوده است و چندین دوره اجرا در تماشاخانه هامون، تئاترشهر و تئاتر مستقل تهران داشته است بار دیگر در این ماه به صحنه تئاتر مستقل می رود.

این نمایش به نویسندگی و کارگردانی مشترک پویا سعیدی و مسعود صرامی جوایز بسیاری را در جشنواره های مختلف به دست آورده است توانسته با لیستی از بازیگرانی که چهره سینمایی ندارند و برای مخاطبان نام آشنا نیستند اجراهای موفقی را پشت سر بگذارد.

امیر نوروزی، میلاد چنگی، مجید یوسفی، محمد حق‌شناس، صادق برقعی، مرتضی سلطان محمدی، باسط رضایی، حامد محمودی، مجتبی یوسفی، عرفان امین، فرشید روشنی، امیرحسین احمدی، منصور نصیری بازیگران این نمایش هستند.

در خلاصه این نمایش آمده است که در پادگانی نظامی سه تیراندازی به فاصله زمانی یک ماه منجر به مرگ سه سرباز شده است. به دلیل اهمیت موضوع سروان شایگان افسر دایره بازرسی از طرف ستاد کل مامور حل و فصل پرونده می شود.

کوروش نریمانی و سکوت سفید

کوروش نریمانی کارگردان نمایش سکوت سفید نیز در عمارت نوفل لوشاتو اجراهای خود را آغاز می کند و آناهیتا اقبال نژاد، مهدی بجستانی، سامان دارابی، الهه زحمتی و الهه شهپرست به عنوان گروه بازیگران در این نمایش حضور دارند.

نمایش سکوت سفید برگرفته از نمایشنامه ای با نام آرامش از نوعی دیگر ا ثری از تام استوپارد است که در توضیحات این نمایش نوشته شده گروه نمایش، نام سکوت سفید را جایگزین نام اصلی کرده اند.

در خلاصه این نمایش آمده است که جان براون مردی در آستانه میان سالی که گذشته ای عجیب و دشوار را پشت سر گذاشته برای دور شدن از اجتماع خشمگین و رسیدن به آرامش مورد نظرش به بیمارستان بیچ وود پناه می آورد و درخواست می کند که او را بدون هیچ بیماری بستری کنند پرسنل بیمارستان این را نمی فهمند و این آغاز داستان است...

آزاده صمدی با آن دیگری به صحنه می آید

آزاده صمدی، طاهره هزاوه و محمدرضا علی‌اکبری بازیگران نمایش آن دیگری هستند که به کارگردانی سمانه زندی‌نژاد از آبان ماه در پردیس تئاتر شهرزاد به صحنه می رود.

این نمایش نوشته آرمین جوان است و در پردیس تئاتر شهرزاد اجرا خواهد داشت و خلاصه ای برای این نمایش در جایی نگاشته نشده است.

باید منتظر ماند ودید که بعد از تعطیلات پایانی ماه صفر همزمان با ایام عزاداری بار دیگر استقبال از نمایش های مختلف در آبان ماه می تواند کم فروغی تئاتر را در ماه نخست پاییز جبران کند یا خیر.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha