پرداخت نقدی آب‌بها در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد ممنوع است

یاسوج- ایرنا- مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد گفت: پرداخت هرگونه وجه دستی (به‌صورت نقدی) آب بها در روستاهای استان ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد احتمالی با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.

فیض الله پاسره روز چهارشنبه در بازدید از مجتمع بزرگ آبرسانی لوداب واقع در شهرستان بویراحمد، ابراز داشت: به تمامی شهرستان ها اعلام شده، دریافت هرگونه وجه دستی از مردم در روستاهای استان برای آب بها ممنوع است.

وی افزود: در صورت مشاهده با متخلفان برخورد می شود به گونه ای که این قانون با تکمیل زیرساخت های اینترنت در روستاهای استان، به صورت جدی تر و سختگیرانه تری اعمال خواهد شد.

پاسره بیان کرد: نگاه ویژه وزارت نیرو تسریع در انجام پروژه های آبرسانی روستایی است، اما باید توجه داشت که بهره برداری و نگهداری از پروژه های آب اگر اهمیتش از ساخت و تکمیل پروژه ها بیشتر نباشد کم اهمیت تر از آن نیست بنابراین باید بهره برداری و نظارت ویژه و مستمری از تاسیسات آب روستایی صورت بگیرد.

وی با اشاره به تکمیل مجتمع آبرسانی لوداب، ابراز داشت: با اتمام این طرح حدود هفت هزار و ۵۰۰ روستایی در مناطق مختلف لوداب از آب آشامیدنی سالم بهره مند خواهند شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: تاکنون ۳۰ کیلومتر خط لوله در این محور اجرا شده و تنها حدود ۸ کیلومتر خط انتقال مانده که در حال تکمیل است.

پاسره گفت: با اشاره به اینکه تاکنون قریب به ۶۰ میلیارد ریال در این پروژه هزینه شده که در این خصوص بالا رفتن نرخ ارز و افزایش بی سابقه قیمت لوله، موجب بروز مشکلاتی شد، اما با وجود این شرایط، این طرح در حال پیشرفت و تکمیل است.

یکهزار و ۴۸۰ روستای این استان دارای تأسیسات آبی و حدود ۹۰/۷۵ درصد روستاهای کهگیلویه و بویراحمد زیر پوشش شبکه توزیع آبرسانی هستند.


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =