غافلگیری در برف موجب مصدومیت ۲ کوهنورد در توچال شد

تهران- ایرنا- فرمانده گروه امداد و نجات کوهستان سازمان آتش‌نشانی شهر تهران گفت: دو کوهنورد جوان بدلیل بارش برف و سرمای شدید دچار مصدومیت شده بودند که با تلاش نفس‌گیر آتش‌نشانان این کوهنوردان نجات یافتند.

به گزارش روز چهارشنبه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، امین شادجو در این باره اعلام کرد: ساعت ۸:۱۵ امروز حادثه گرفتار شدن ۲ کوهنورد در ارتفاعات توچال به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله گروه امداد و نجات کوهستان مستقر در ایستگاه شماره ۶۴ آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: آتش نشانان با تلاش فراوان و با استفاده از تجهیزات مخصوص پس از ۴ ساعت پیاده روی در مسیری سخت و عبور از مسیرهای صعب العبور خود را به ۲ کوهنورد جوان که دچار سرمازدگی شدید و از ناحیه پاها و کمر نیز آسیب دیده بودند، رساندند.
شادجو با اشاره به اینکه برف و کولاک در مسیر برگشت، انتقال حادثه دیده را بسیار سخت کرده بود، خاطرنشان کرد: نیروهای عملیاتی این ۲ کوهنورد جوان را سرانجام پس از ۴ ساعت تلاش نفس‌گیر به پایین کوه منتقل کرده و برای ادامه درمان این کوهنوردان مصدوم را تحویل عوامل اورژانس دادند.

وی به کوهنوردان توصیه کرد به هنگام بارش برف از صعود به ارتفاعات خودداری کنند.

بدلیل بی احتیاطی مردی جوشکار از ارتفاع سقوط کرد

بی توجهی به اصول ایمنی، سقوط کارگر جوشکار را از ارتفاع ۶ متری ساختمان در حال ساخت به همراه داشت.

فرمانده آتش نشانی حاضر در محل حادثه در این باره اعلام کرد: این حادثه در ساعت ۱۷:۱۳ عصر روز گذشته در شهرک مسعودیه؛ انتهای خیابان کلهر به سامانه ۱۲۵ اعلام و آتش نشانان به محل حادثه اعزام شدند.

حسین کاظمی افزود: مردی ۳۵ ساله از تبعه کشور افغانستان در هنگام جوشکاری در ارتفاع به دلیل بهم خوردن تعادل از روی اسکلت سقوط و از ارتفاع حدود۶ متری بر روی پشت بام ملک مجاور فرود آمده بود.
وی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله پس از درخواست عوامل اورژانس، خود را به پشت بام رساندند و با رعایت موارد ایمنی پس از فیکس کردن، وی را به خارج از ساختمان منتقل کرده و برای اعزام به مراکز درمانی تحویل تیم اورژانس دادند.

نجات مرد جوان از کانال آب خروشان

آتش نشانان مرد ۳۰ ساله ای را که شب گذشته به داخل کانال آب بلوار سیمون بولیوار سقوط کرده بود، نجات دادند.

فرمانده آتش نشانان اعزامی درباره این حادثه اظهار داشت: ساعت ۱۸:۴۱ شب گذشته این حادثه در سیمین بولیوار، انتهای بزرگراه باکری، کوچه وسک به سامانه ۱۲۵ اعلام و بلافاصله ماموران ۲ ایستگاه آتش نشانی به همراه گروه امداد و نجات شماره ۱۹ آتش نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

مجید پور محمدی افزود: با حضور آتش نشانان مشاهده شد که به دلیل بارش باران، حجم زیادی آب داخل کانال به جریان افتاده و مرد ۳۰ ساله ای به علت نامعلوم در کانال آب خروشان به ارتفاع ۶ متر سقوط کرده بود.
وی ادامه داد: آتش نشانان بی درنگ پس از ایمن سازی محل حادثه با استفاده از تجهیزات ویژه نجات و نردبان دستی در یک عملیات سریع، مرد جوان را از میان سیل خروشان آب از داخل کانال خارج و فرد مصدوم را برای انتقال به مراکز درمانی تحویل عوامل اورژانس دادند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =