ایران و عمان بر تقویت روابط در حوزه گردشگری تاکید کردند

تهران- ایرنا- علی اصغر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران در ادامه سفر خود به مسقط پایتخت عمان روز چهارشنبه با یوسف بن علوی وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

دو طرف در این دیدار که حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا نوری شاهرودی سفیر جمهوری اسلامی ایران در عمان نیز حضور داشت بر ضرورت توسعه و تقویت روابط دو کشور در عرصه های مختلف به خصوص در زمینه گردشگری، گردشگری سلامت، میراث فرهنگی و صنایع دستی تاکید کردند.

در دیدار مونسان و بن علوی آخرین تحولات در روابط دو کشور نیز مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی جمهوری اسلامی ایران بنا به دعوت احمد بن ناصر المحرزی همتای عمانی خود روز دوشنبه گذشته در راس هیاتی مرکب از دست اندرکاران گردشگری در بخش خصوص وارد مسقط شد و مورد استقبال المحرزی قرار گرفت.

همکاری‌های دو جانبه جمهوری اسلامی ایران و عمان با محوریت گردشگری سلامت و صنایع دستی و توسعه بیش از پیش روابط در این زمینه محور اصلی سفر مونسان به مسقط است.

مونسان در این سفر از برخی آثار تاریخی عمان و نمایشگاه گردشگری این کشور بازدید کرد.

وزیر گردشگری عمان نیز ۶ اسفند ماه ۱۳۹۶ در جریان سفر به ایران با مونسان دیدار و در خصوص راه های توسعه روابط دو جانبه بین مسقط - تهران در حوزه مأموریت‌های سه‌گانه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تبادل نظر و گفت و گو کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =