۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۴
کد خبرنگار: 1022
کد خبر: 83528075
۰ نفر

برچسب‌ها

۸۰ درصد ظرفیت سدهای گلستان خالی از آب است

گرگان - ایرنا - مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای گلستان گفت که در حال حاضر ۸۰ درصد ظرفیت سدهای این استان به دلیل کنترل و تعمیر دوره مخازن خالی از آب است.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی این شرکت، شعبان رسولی افزود: آب موجود در پشت ۱۴ سد در حال بهره برداری استان نزدیک به ۵۴ میلیون مترمکعب است.

وی در خصوص نظارت بر ورود و خروج آب از سدهای استان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده، رهاسازی و تخلیه آب از این سدها، همچنان ادامه دارد.

رسولی همچنین به پایش مستمر مخازن سدهای استان اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم در صورت ارایه اطلاعات و داده‌های مناسب و به موقع از سازمان هواشناسی، سطح آمادگی را در زمان بحران بالا ببریم.

طبق گزارش شرکت آب منطقه ای گلستان، در سال آبی گذشته ۷۲۲ میلی‌متر بارش باران در این استان ثبت شد که نسبت به مدت مشابه پارسال ۶۷ درصد افزایش یافت.

میانگین بارش سال آبی پارسال گلستان ۴۳۱ میلیمتر بود.

اول مهر شروع سال آبی ایران است و تا ۳۱ شهریور سال بعد ادامه دارد.

ظرفیت سدهای استان گلستان حدود ۳۰۰ میلیون مترمکعب است که بیشتر برای مهار سیلاب و تامین نیاز بخش کشاورزی ساخته شده و در دست بهره برداری است.

گلستان با بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع وسعت و جای دادن هفت اقلیم از ۱۳ اقلیم آب و هوایی زمین در شمال کشور قرار دارد و طبق سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵ یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت در ۳۳ شهر و حدود یکهزار و ۷۵ روستای آن زندگی می کنند که تامین معاش بیشتر مردم آن از طریق کشاورزی و دامپروری صورت می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =