‌همایش ملی بانوان و خانواده خیّرین مدرسه‌ساز برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور از برگزاری همایش بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز در آبان‌ماه خبر داد و گفت: این همایش با شعار «بانوی ایرانی _ مدرسه مهربانی» ۲۸ آبان‌ماه در تهران برگزار می‌شود.

«محمد رکوعی» روز چهارشنبه افزود: این همایش با رویکرد بررسی نقش بانوان و خانواده در گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی و با شعار «بانوی ایرانی، مدرسه مهربانی» با شرکت زنان و خانواده‌های خیرین مدرسه‌ساز از استان‌های مختلف کشور تشکیل می شود.

وی هدف از برگزاری این همایش را تکریم بانوان و تجلیل از برگزیدگان و خانواده‌های فعال در امر مدرسه‌سازی، تبیین برنامه‌های آینده شورای بانوان خیر در دهه سوم فعالیت خیرین مدرسه‌ساز، جذب و تعامل حداکثری با نهادهای دولتی و خیریه‌های بانوان فعال در زمینه مدرسه‌سازی اعلام کرد.

معاون سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: تاکنون بیش از پنج هزار زن خیر مدرسه‌ساز شناسایی و در سامانه خیرین سازمان نوسازی مدارس کشور ثبت شده اند.

رکوعی با یادآوری اینکه سازمان نوسازی مدارس کشور امسال را سال خیرین مدرسه‌ساز نام نهاده است: گفت: آخرین بار همایش بانوان در آبان‌ماه سال ۱۳۹۰ برگزار شدو اکنون این همایش با محوریت «بانوان و خانواده خیرین مدرسه‌ساز» برپا می شود که کارگروه‌هایی نیز برای اجرای این همایش تشکیل شدند.

در مدرسه پویا برنامه ها وفعالیت ها طبق نظر دانش آموزان انجام می‌شود

مدیر کل امور شاهد و ایثارگر وزارت آموزش و پرورش امروز به همراه معاون آموزشی وکارشناسان اداره کل از آموزشگاه دوره دوم متوسطه دخترانه تزکیه در منطقه ۸شهر تهران بازدید کرد.

به گزارش آموزش و پرورش، رزاقی ضمن بازدید از فضای آموزشگاه مانند کتابخانه، یادمان، سایت در نشستی با مدیر معاونین وکادر اجرایی آموزشگاه از نزدیک با روند و فعالیت های آموزشی وپرورشی وهمچنین مشکلات آشنا شدند.

وی گفت: مدرسه پویا مدرسه ای است که دانش آموزان با تعاملی که با مسئولین دارند به یک فهم ودرک مشترکی برسند.

رزاقی با یادآوری اینکه ما چقدر فعالیت ها وبرنامه های مدرسه را از دریچه نگاه دانش آموزان طراحی می نماییم، تاکید کرد: ما باید تفکر مشاوره ای در مدرسه داشته و در تفکر مشاوره ای باید حرف و صحبت دانش آموزان شنیده شود.

آموزشگاه شاهد تزکیه در دوره متوسطه دوم دخترانه در منطقه ۸آموزش وپرورش شهر تهران دارای ۳۱۶ دانش آموز و کادر آموزشی ۳۹ نفر است که از این تعداد دانش آموزان حدود ۱۵ نفر طرح شاهد و ۷۳ دانش آموز جانباز که در سه رشته ریاضی با ۳کلاس، تجربی با ۶کلاس و انسانی با ۳کلاس مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =