خرید دستگاه‌های شتابدهنده تولید داخل برای درمان بیماران مبتلا به سرطان

تهران- ایرنا- رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران وزارت بهداشت گفت: هیات امنای صرفه جویی ارزی جهت تسریع روند بهبودی بیماران مبتلا به سرطان اقدام به خرید دستگاه‌های شتابدهنده تولید داخل کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، مهدی یوسفی درباره خرید تجهیزات پزشکی از تولیدکنندگان داخلی اظهار کرد: هیات امنا اولین خریدار دستگاه شتابدهنده خطی است که این دستگاه در درمان تومورهای سرطانی تاثیرگذار است.

وی با اشاره به اینکه دستگاه شتابدهنده موجب تسریع روند بهبودی بیمار و صرفه جویی هزینه‌های شیمی درمانی می‌شود، افزود: اولین دستگاه شتابدهنده‌ای که در ایران ساخته شد دستگاه LOW ولتاژ است و در دنیا کمتر از ۱۰ تولید کننده وجود دارد و تولیدکنندگان داخلی ما جزو این کشورها محسوب می‌شوند.

رئیس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران خاطرنشان کرد: هیات امنا جهت حمایت از تولید داخل با شرکت تولیدکننده قرارداد بسته است و تاکنون تعداد ۱۰ دستگاه را خریداری کرده و با حمایت از تولید داخل قیمت دستگاه به یک دهم قیمت خارجی کاهش یافته است.

یوسفی ادامه داد: معاونت درمان وزارت بهداشت، مراکز دانشگاهی پیشنهادی جهت نصب دستگاه‌های مذکور را به هیات امنای صرفه جویی ارزی ارائه داده است تا با هماهنگی‌های انجام شده هرچه سریع‌تر دستگاه‌ها در این مراکز درمانی نصب شوند.

وی عنوان کرد: بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری حمایت از تولیدکنندگان داخل جهت پیشرفت هرچه بیشتر کشورمان امری ضروری است؛ بنابراین هیات امنای صرفه جویی ارزی در نظر دارد از طریق پیش پرداخت هزینه‌ها از تولیدکنندگان داخلی حمایت کند.

یوسفی با بیان اینکه مجوزهای مربوطه دستگاه‌های شتابدهنده توسط اداره کل تجهیزات پزشکی صادر شده است، افزود: اداره کل تجهیزات پزشکی بررسی‌های لازم را در خصوص کیفیت این دستگاه‌ها انجام داده و کیفیت این دستگاه‌ها را تایید کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =