۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۳۴
کد خبرنگار: 1936
کد خبر: 83527928
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۴ تعاونی برتر همدان تجلیل شدند

همدان- ایرنا- ۲۴ تعاونی برتر همدان در چهاردهمین آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر استان همدان تجلیل شدند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری همدان در این آیین با بیان اینکه تعاون به معنای حذف واسطه ها است گفت: تعاونی ها نگاه مردم محور دارند و باید اقتصاد استان به سمت تعاونی ها سوق یابد.

ظاهر پورمجاهد افزود:  بر این اساس تعاونی ها واحدهای کوچک ویژه اقتصادی هستند که به صورت مستقیم یا غیرمستقیم در تولید ملی، کارآفرینی و جذب نیروی کار با افراد جامعه مشارکت می‌کنند.

وی ادامه داد: در واقع، تعاونی‌ها سازمان هایی مردمی هستند که توسط خود اعضا و با اختیار کامل آنها تشکیل و منطبق با اصول بین المللی تعاون اداره می شوند.

پورمجاهد تاکید کرد: سیاست دولت تدبیر و امید و استاندار همدان بر این است تا با تمام توان تلاش کنیم در حوزه اشتغال، تولید، سرمایه گذاری و معیشت مردم کار ویژه ای اتفاق بیفتد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان نیز گفت: تعاونی‌ها بهترین ساختار جهت اجرای عدالت اجتماعی، اقتصادی و کاهش فاصله طبقاتی هستند که در ایجاد فرصت‌های جدید اشتغال موثرند.

احمد توصیفیان افزود: تعاون راهکار مناسب برای گردش عدالت اجتماعی است و اقتصاد تعاون با نگرش اقتصاد انسان محور، دارای ویژگی های رشد گرایی و باز توزیعی است.

وی ادامه داد: فعالیت در عرصه تعاون موجب رونق تولید داخلی، استقلال  و استفاده از ظرفیت های اقتصادی می شود؛ به گونه ای که تعاون موجب تجمیع سرمایه ها، سرمایه گذاری داخلی و مشارکت افراد در برابری فرصت ها است.

توصیفیان گفت: هر جامعه‌ای برای توسعه اقتصادی نیازمند کار جمعی، سختکوشی، پشتکار، مسئولیت پذیری اجتماعی و تقویت سرمایه انسانی و اجتماعی است.

وی ادامه داد: باید باور تعاون، فرهنگ کار و کار جمعی در جامعه تقویت شود، چرا که فعالیت در عرصه تعاون علاوه بر تاب‌آوری اقتصادی در شرایط اعمال تحریم‌ها با حاکم بودن روح جمعی سبب نقش آفرینی در پیشرفت کشور خواهد شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان اظهار داشت: تعداد یک هزار و ۱۲۷ تعاونی در این استان فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۶۰۶ تعاونی تولیدی، تعداد ۳۴۰ تعاونی خدمات و ۱۸۱ تعاونی توزیعی هستند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد ۵۱ طرح  با فرصت شغلی ۷۲۱ نفر در هفته دولت و تعاون افتتاح شد که از این طرح ها، ۱۷ طرح با فرصت شغلی ۲۵۷ نفر در حوزه صنعتی و معدنی، تعداد ۱۹ طرح با فرصت شغلی ۲۳۹ نفر در عرصه کشاورزی، یک طرح با فرصت شغلی ۶۰ نفر در بخش مسکن و  ۱۴ طرح با فرصت شغلی ۱۶۵ نفر در حوزه خدماتی بودند.

توصیفیان با اشاره به چهاردهمین سال انتخاب تعاونی های برتر استان همدان با هدف ترویج فرهنگ تعاون گفت: در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال رونق تولید نامگذاری شده است کسب و کارهای تعاونی در عرصه های اقتصادی و اجتماعی نقش آفرینی می‌کنند.

وی اضافه کرد: این جشنواره در ۱۹ گرایش استانی از جمله کشاورزی، صنعتی، معدنی، تامین نیاز تولیدکنندگان، تامین نیاز مصرف کنندگان ، خدماتی، اعتباری، دهیاری، زنان، حمل و نقل، فرش، مسکن، صنایع دستی، دانش بنیان، عمرانی، اتاق تعاون، اتحادیه ها، تامین نیاز صنوف توزیعی، تعاونی سبز و سفیر افتخاری تعاون برگزار شد.

توصیفیان افزود: ۳۱۴ شرکت تعاونی با سابقه بیش از سه سال فعالیت که حائز شرایط ثبت نام در جشنواره  بودند در جشنواره شرکت کردند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی همدان گفت: از این تعداد ۲۴ تعاونی در مرحله استانی انتخاب شدند و شرکت تعاونی، تولیدی و توزیعی سیمان هگمتانه درگزین نیز به عنوان تعاونی برتر ملی انتخاب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =