برنامه سال آینده اربعین استان‌ها از هم اکنون مشخص شود

تهران- ایرنا- رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از پایان مراسم امسال اربعین خبر داد و گفت: برنامه سال آینده اربعین استان‌ها از همین الان نوشته شود.

«حسین ذوالفقاری» روز چهارشنبه در نشست ستاد مرکزی اربعین با قدردانی از کسانی که در ایام اربعین خدمت ارائه کردند، پایان کار اربعین امسال را اعلام کرد و گفت: امسال۳ و نیم میلیون زائر از مرز ایران وارد عراق شدند. مقدورات و امکانات برای موکب داران علاقه مند به ادامه ارائه خدمات تا پایان ماه صفر فراهم است.
وی افزود: بهداشت و درمان حمل و نقل در داخل کشور بسیار خوب انجام شد از حمل و نقل رضایتمندی خوبی بهره مند بودند. دولت و مردم عراق هم حداکثر تلاش خود را برای خدمات رسانی به زوار انجام دادند.

ذوالفقاری بازگشایی مرز خسروی را یکی از اقدامات خوب امسال عنوان کرد و گفت: در مراسم اربعین دو هزار و ۵۰۷ موکب در داخل کشور داشتیم و حدود ۱۰ هزار موکب در عراق برپا شد.
به گفته رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در این مراسم ۳۷ درصد از زائران خانم و ۶۳ درصد آقایان بودند (و در مقایسه با سال گذشته) دو برابر گذرنامه صادر شد.
ذوالفقاری یادآور شد: در این مراسم حدود ۴۰۰ هزار نفر شب اسکان داده شدند و بیش از ۱۲۲ میلیون وعده غذایی توسط موکب داران داخل کشور عرضه شد.
معاون وزیر کشور، مردم و دولت عراق را میزبان اصلی زائران عنوان کرد و گفت: آنان بهترین تلاش ها را برای خدمات رسانی انجام دادند و از مسیرها به خوبی حفاظت کردند و هیچگونه مشکل امنیتی چه در داخل مرزها و چه در مرزهای عراق مشاهده نشد که این اتفاق خوبی است.
وی ارزیابی دقیق و تعی‌ن آسیب های مراسم امسال را یکی از موضوعاتی عنوان کرد که تا ده روز آینده توسط مسئولان کمیته‌های مربوطه انجام می‌شود و گفت: اگر لازم باشد باید در وظایف کمیته ها و دستورالعمل های آنها هم تجدید نظر کنیم.
ذوالفقاری با اشاره به مشکلاتی که در زمینه اینترنت وجود داشت، گفت: باید به این موضوع اشاره شود که در عراق نارسایی‌هایی در این زمینه وجود داشت که باید برای رفع آن تلاش کنیم تا بتوانیم از سامانه های مربوط به اربعین برای انتقال پیام به زائران استفاده کنیم.
رئیس ستاد مرکزی اربعین ادامه داد: ما باید هم برای زیارت اربعین فرهنگ سازی کنیم تا ضرورت اسکان کوتاه مدت عزاداران در کربلا را اعلام کنیم چرا که این موضوع به کاهش فشار میزبانی کشور عراق کمک می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: همچنین باید به ستادهای استانی خودمان برای مراسم اربعین بیش از پیش هویت ببخشیم و کاری کنیم که بهتر از گذشته فعالیت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =