روستای خناوند در بخش کندوان میانه جابجا می‌شود

تبریز- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی فرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: روستای خناوند واقع در بخش کندوان به علت قرار گرفتن در مخزن سد گرمی چای جابجا می‌شود.

مهدی مشایخی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تخصصی مخاطرات شهرستان افزود: با توجه به انتخاب زمین ۲.۵ هکتاری توسط بخشداری و دستگاه های مسئول، مطالعات زمین شناسی، ژئوفیزیک و استعلام های لازم انجام شده است.

وی با بیان مشکل چندین ساله اهالی روستای خانقاه خواستار تهیه طرح هادی این روستا شد و گفت: بعد از تایید کارگروه استانی، بنیاد مسکن باید به صورت ویژه اقدام کند.

مشایخی اظهار کرد: مشکل رانش جاده فندقلو نیازمند مطالعات لازم از سوی کارگروه استانی است تا اقدامات اجرایی در این زمینه نیز انجام شود.  

بخشدار کندوان نیز در این جلسه گفت: طی مطالعات و تحقیقات میدانی صورت گرفته و جلب همکاری اهالی این روستا زمین مناسبی جهت انتقال روستا انتخاب شده که اجرایی شدن طرح نیازمند اقدامات تخصصی در این زمینه است.

محمود زرین با بیان اینکه اهالی بخش در تمامی زمینه ها به صورت همه جانبه همراهی و مشارکت داشته اند رفع مسائل سه روستای خانقاه،  خناوند و فندقلو را خواستار شد.  

خناوند یکی از روستاهای استان آذربایجان شرقی است که در دهستان گرمه شمالی بخش کندوان شهرستان میانه واقع شده‌ است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =