افزون بر پنج هزار میلیارد ریال در منطقه آزاد اروند سرمایه‌گذاری شد

آبادان - ایرنا - معاون سرمایه‌گذاری و توسعه کسب و کار منطقه آزاد اروند گفت:طی امسال تاکنون افزون بر پنج هزار میلیارد ریال سرمایه در منطقه آزاد اروند جذب شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۱ درصد رشد داشته‌است.

سیدعلی موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه سرمایه گذاری جذب شده طی مدت زمان مشابه پارسال در منطقه آزاد اروند سه هزار و ۷۶۹ میلیون ریال بوده است افزود:۱۳۸ پروژه فعال در منطقه آزاد اروند وجود دارد.

وی  گفت: در مجموع  ۹۸ پروژه صنعتی و تولیدی، ۶ پروژه خدماتی و بازرگانی، ۳۴ پروژه خدماتی گردشگری و عمرانی در منطقه آزاد اروند فعالیت دارند که ۶ هزار و ۵۷۹ شغل مستقیم و ۱۸ هزار و ۵۷۲ نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده اند.

موسوی یکی از راهبردهای منطقه آزاد اروند را ایجاد ارزش افزوده بیان کرد و گفت: با توجه به تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت  ایجاد ارزش افزوده واحدهای تولیدی در منطقه آزاد اروند ضمن جلوگیری از خام فروشی در ارزآوری و رونق اقتصادی موثر است.

منطقه آزاد اروند با مساحت ۳۷ هزار و ۴۰۰ هکتار در شمال غربی خلیج فارس شامل شهرهای آبادان، خرمشهر و مینوشهر(جزیره مینو) می باشد که در محل تلاقی دو رودخانه اروند و کارون واقع است. 

این منطقه در همجواری با کشورهای عراق و کویت با داشتن ظرفیت های مناسب نظیر حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی و هوایی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =