۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۷
کد خبرنگار: 1580
کد خبر: 83527853
۰ نفر

برچسب‌ها

قوانین کسب و کار فاقد ملاحظات جنسیتی است

قزوین - ایرنا - مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین گفت: قوانین حوزه کسب و کار و صنایع و کارآفرینی فاقد ملاحظات جنسیتی است و اصلاح این وضعیت با انگیزه بخشیدن زنانی که سالها در این عرصه تلاش کرده‌اند به ادامه فعالیت آنان منجر خواهد شد.

صدیقه ربیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه قوانین و مقررات کشور با راهبرد حمایت از صنایع کوچک همخوانی ندارد افزود: این صنایع نیازمند قوانین تسهیل گر و کاربردی هستند بنابراین باید در این قوانین بازنگری شود.

وی، مشکلات ارزی و سرمایه در گردش، مالیات، دشواری واردات و صادرات با توجه به تحریم‌های حاکم بر کشور، تامین مواد اولیه و کمبود نقدینگی، مشکلات دریافت تسهیلات و کاهش تقاضا وکاهش فروش به علت افزایش قیمت تمام شده کالاها را از جمله مشکلات بانوان فعال در مشاغل خانگی عنوان کرد.

ربیعی ادامه داد: بانوان کارآفرین و صنعتگر در کنار تمام مسئولیت‌های دیگر خود، پای در عرصه رقابت‌های تولید و اقتصاد گذاشته اند زیرا با درک لزوم و اهمیت مشارکت زنان در اقتصاد کشور می خواهند به سهم خود اثرگذاری در تولید ثروت و اشتغال آفرینی داشته باشند.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری قزوین افزود: این زنان با وجود شرایط سخت اقتصادی کشور تلاش دارند در عرصه تولید باقی بمانند بنابراین نیاز است با اصلاح قوانین و رفع موانع شرایط کار آنها تسهیل شود.

ربیعی افزود: تاکنون ۲۶۰ بانوی کارآفرین در قزوین شناسایی شده اند که به تفکیک ۲۰ نفر در بخش صنعت، ۲۵ نفر در بخش کشاورزی و دامداری، ۶۲ نفر در بخش بازرگانی و خدمات، ۱۹۰ نفر در بخش صنایع دستی و ۳۰ نفر نیز در سایر مشاغل یعنی مشاغل خانگی فعالیت دارند که بخشی از انها هم اکنون در شهرک های صنعتی استان مستقر هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =