کمبود انسولین داروخانه‌های کرمان برطرف می‌شود

کرمان - ایرنا - مدیر داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: انسولین نوع 'نُوو رپید' اکنون در حال ترخیص از گمرک است و به‌زودی این دارو در داروخانه‌های کرمان تامین و به بیماران عرضه می‌شود.

محمد حسیبی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی انواع انسولین غیر از یک نوع قلمی نوو رپید در بازار کرمان موجود است و آمار این نوع انسولین به علت مشکلات گمرکی به تدریج رو به کاهش رفته و به صفر رسیده است.

وی با اشاره به حاد نبودن این مشکل اظهار داشت: به پزشکان و متخصصان غدد کرمان اعلام شده که نوع نوو رپید با انسولین‌های دیگر جایگزین کنند که مشکلی هم به‌وجود نمی‌آید.

مدیر دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: کمبود انسولین به نوعی هجمه‌ای است که با واقعیت ها همخوانی ندارد زیرا این نوع از انسولین با دستور پزشک قابل جایگزینی است.

وی تصریح کرد: کمبود این دارو به اداره‌کل و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده لذا این دستگاه‌ها در تلاشند که به زودی انسولین را از گمرک ترخیص و در بازار توزیع کنند.

حسیبی با بیان اینکه کمبود این نوع دارو مشکلی کشوری است افزود: با تماس‌های گرفته شده با شرکت تامین کننده، موجودی انبارها از این نوع انسولین در تهران به صفر رسیده اما به‌زودی این دارو در بازار کرمان تامین می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 5 =