کارکنان زیرمجموعه وزارت کشور حق جانبداری در انتخابات را ندارند

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: کارکنان زیرمجموعه وزارت کشور در استان سمنان در ساعت‌های اداری و غیراداری حق جانبداری و حمایت از نامزدهای احتمالی یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی را ندارند.

حبیب الله خجسته‌پور روز چهارشنبه در هشتمین نشست ستاد انتخابات استان سمنان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سمنان افزود: کارکنان دیگر دستگاه‌های اجرایی هم باید به عنوان اشخاص حقوقی و در ساعت‌های غیراداری در تبلیغات و حمایت از نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کنند.

وی خاطر نشان کرد: استفاده از اموال عمومی برای تبلیغات یا حمایت از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی به هیچ عنوان نباید انجام شود و در صورت بروز هرگونه تخلف با کارکنان دستگاه‌های اجرایی برخورد می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان ادامه داد: رعایت بی‌طرفی و عدالت در مواجه با نامزدهای احتمالی مجلس شورای اسلامی در استان مدنظر قرار گیرد و اعضای ستاد انتخابات سمنان در بخش استانی و شهرستانی آمادگی لازم برای تدارک انتخابات پرشور را داشته باشند.

خجسته پور اضافه کرد: ورود تمامی جریان‌های سیاسی و احزاب در انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گیرد و با برقراری عدالت در برگزاری انتخابات، همه جریان‌های سیاسی در انتخابات پیش رو نامزد داشته باشند.

وی تصریح کرد: فرآیندهای فعالیت ستاد امنیت انتخابات استان سمنان انجام شده است و در هفته آینده اولین نشست این ستاد با حضور استاندار سمنان برگزار می شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان گفت: چهار ماه تا برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فرصت باقی است و رزمایش برگزاری میزان آمادگی برای انتخابات به صورت تصادفی پیش از شروع انتخابات در فرمانداری‌های استان انجام می شود.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند ۹۸ برگزار می شود و استان سمنان در مجلس چهار نماینده دارد.

در این نشست با حضور سید عباس دانایی فرماندار سمنان، حسن ارگی فرماندار مهدیشهر، علیمحمد مویدی زاده فرماندار سرخه و مسئولان ستادهای اجرایی انتخابات استان سمنان، در ارتباط با مسایل مربوط به برگزاری پرشور یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی بحث و تبادل نظر شد.

اخبار مرتبط