۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۴
کد خبرنگار: 2105
کد خبر: 83527733
۰ نفر

برچسب‌ها

سه راس گراز وحشی در دیواندره نجات یافت

سنندج - ایرنا - سه راس گراز وحشی که در چاله‌ای اطراف یکی از روستاهای متروکه شهرستان دیواندره گرفتار شده بودند، به همت محیط بانان این شهرستان نجات یافتند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیواندره روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر گرفتار شدن سه رأس گراز وحشی درچاله‌های اطراف روستای متروکه کاقلی، بلافاصله مامورین اجرایی یگان حفاظت این اداره در محل حاضر شدند.

مسعود عسگری اضافه کرد: پس از تلاشی بی وقفه و با استفاده از تجهیزات یکی از شرکت‌های جاده سازی، موفق به نجات‌گرازها شدند.

وی با اشاره به اینکه این سه راس گراز در چاله‌ای در اطراف روستای متروکه کاقلی از توابع دیواندره گرفتار شده بودند، افزود: چاله‌های روباز و بدون حفاظ و سرپوش در حاشیه روستاهای بدون سکنه و متروکه، یکی از تهدیدات پیش روی حیات وحش است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست دیواندره گفت: ضروری است که متولیانی که فرآیند سدسازی، تخلیه روستاها را در دستور کار دارند، نسبت به تسطیح و پرکردن چاله‌های مذکور اقدام کنند.

کردستان دارای پنج منطقه حفاظت شده شامل منطقه چلچمه و سارال، منطقه حفاظت شده بیجار با وسعت ۳۲ هزار هکتار، منطقه بدر و پریشان قروه با وسعت ۴۳ هزار هکتار، منطقه حفاظت شده شاهو و کوسالان با وسعت ۵۷ هزار هکتار و منطقه عبدالرزاق سقز با وسعت ۳۹ هزار هکتار و پناهگاه حیات وحش زریوار با وسعت سه هزار هکتار و چندین منطقه شکار ممنوع است که این استان را در زمره منحصربفرد ترین نقاط کشور به لحاظ تنوع گونه های جانوری و گیاهی قرار داده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =