بیش از ۶۰ هزار متر مربع از اراضی ملی در کامیاران رفع تصرف شد

سنندج - ایرنا - رئیس اداره راه و شهرسازی کامیاران گفت: در نیمه اول امسال ۶۰ هزار و ۸۷۲ متر مربع از اراضی ملی این شهرستان با حکم قضایی رفع تصرف شده است.

مجتبی چقازردی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این میزان رفع تصرف با حکم مراجع قضایی و همکاری ماموران انتظامی و یگان حفاظت اراضی این اداره صورت گرفته است.

وی ارزش مالی این میزان زمین رفع تصرف شده را ۱۸ میلیارد ریال علام کرد و افزود: سال گذشته ۵۱ هزار ۹۰۱ متر مربع اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف شده و به بیت المال عودت داده شده امار امسال حاکی از رشد ۲۰ درصدی این اقدام است.

چقازردی بازدید مستمر و شبانه روزی یگان حفاظت از اراضی اداره راه و شهرسازی شهرستان را مثبت ارزیابی کرد و یادآور شد: یگان حفاظت این دستگاه اجرایی با قاطعیت تمام مقابل افراد سود جو و فرصت طلب می‌ایستاد و از عرصه‌های ملی صیانت می‌کند.
رئیس اداره راه و شهرسازی کامیاران از همه مردم خواست قبل از هر گونه اقدام در خصوص خرید زمین و ملک ابتدا استعلام لازم از بخش املاک و حقوقی اداره راه و شهرسازی بعمل آورند تا در دام افراد سودجو گرفتار نشوند.

وی با اشاره به اینکه مردم می‌توانند در راستای رفع تصرف اراضی ملی راه و شهرسازی را یاری کنند، تاکید کرد: مردم می‌توانند هر گونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را از طریق تماس با شماره تلفن ۳۵۵۲۳۵۴۶ به اداره راه و شهرسازی شهرستان‌ها اطلاع دهند.

شهرستان کامیاران با ۱۰۲ هزار نفر جمعیت در ۶۵ کیلومتری جنوب سنندج واقع شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =