۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۵
کد خبرنگار: 943
کد خبر: 83527623
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر اتریش: همکاری های راهبردی تهران - وین شکل عملی گرفته است

تهران - ایرنا - سفیر اتریش در ایران روابط دو کشور را راهبردی خواند و گفت: انتظارات فراوان از همکاری ایران و اتریش از حرف به عمل تبدیل شده است.

«اشتفان شولتز» در مراسم گرامیداشت روز ملی اتریش که در اقامتگاه سفیر این کشور در تهران برگزار شد، ضمن اشاره به میزبانی وین از گفت وگوهای هسته ای ایران و ۱+۵ گفت: اتریش به شدت برجام را از آن خود می داند و بارها اعلام کرده ایم که امضاکنندگان باید به معاهدات بین المللی پایبند باشند.

وی با اینکه اتریش از خروج آمریکا از پیمان (هسته ای) و اعمال مجدد تحریم های یکجانبه متاسف است، افزود: تعهد کشورهای باقیمانده در برجام برای حفظ و تشویق روابط گسترده تر اقتصادی با ایران دلیل ایجاد شبکه ای از همکاری های تهران و وین شد که از جمله آنها می توان همکاری در زمینه امداد و نجات شهری و ایجاد مرکز انرژی های تجدیدپذیر برای کشورهای عضو اکو اشاره کرد.

شولتز ادامه داد: انتظارات فراوان از روابط ایران و اتریش اکنون از حرف و سخن به تلاش های مشترک، مشخص و عملی تبدیل شده است.

سفیر اتریش در ایران همچنین گفت: بزودی همراه شرکای ایرانی، بررسی راهبردی چهارچوب همکاری های دوجانبه پس از سال ۲۰۲۰ آغاز خواهد شد.

به گفته وی، اکنون ۱۰ زمینه همکاری در ۶ وزارتخانه و نهادهای اجرایی طرفین مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

مراسم گرامیداشت روز ملی اتریش روز گذشته (سه شنبه) با حضور «علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهوری و رییس سازمان انرژی اتمی و «بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی برگزار شد.

۱۰۷۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =