دستگاه‌ها آماده مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌ها باشند

بیرجند - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان باید برای مقابله با هجوم احتمالی ملخ‌های صحرایی آمادگی داشته باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خراسان جنوبی، سید کمال‌الدین میرجعفریان شامگاه سه‌شنبه در جلسه هم‌اندیشی مقابله با ملخ صحرایی افزود: دستگاه‌های امدادرسان و خدماتی به خصوص جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، محیط زیست بایستی با تجهیز امکانات و ماشین‌آلات مورد نیاز برای هجوم احتمالی ملخ صحرایی آماده مقابله باشند.

وی بیان کرد: اطلاع‌رسانی و آموزش‌های مردمی درخصوص راه‌های مقابله با هجوم ملخ صحرایی از طریق صدا و سیما به کشاورزان و روستاییان، یکی از بهترین راه‌های مقابله با این بحران است.

مبارزه با ملخ‌های مهاجر (صحرایی) از ابتدای اردیبهشت ماه امسال تاکنون در سطح یک هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی استان خراسان جنوبی انجام و جلوی خسارت‌های احتمالی گرفته شد.

۵۱ شبکه مراقبت از آفات در استان فعال است که ۳۵ مورد دولتی و ۱۶ مورد خصوصی هستند، خراسان جنوبی قبل از هجوم ملخ‌ها آمادگی کامل برای مبارزه با این آفت را داشت لذا هنگام شناسایی کانون ملخ به موقع سم‌پاشی شد و خسارتی به اراضی وارد نکرد.

مبارزه با ملخ‌های مهاجر تا پایان مردادماه امسال در استان ادامه داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها