۱ آبان ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۶
کد خبرنگار: 1058
کد خبر: 83527540
۰ نفر

برچسب‌ها

شدت بارش‌ها امروز و فردا در ۱۵ استان

تهران - ایرنا - کارشناس سازمان هواشناسی گفت: پیش بینی‌ها نشان می‌دهد امروز و فردا ( چهارشنبه و پنجشنبه ۱ و ۲ آبان ) شدت بارش‌ها در ۱۵ استان کشور خواهد بود که آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها و احتمال رعد و برق در ارتفاعات این استان‌ها دور از انتظار نیست.

کبری رفیعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: شدت بارش‌ها در استان‌های کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، البرز، قزوین، لرستان، استان مرکزی، بخش های غرب و جنوب غرب اصفهان، مناطقی از استان های کهگیلویه و بویراحمد، جنوب آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و مازندران خواهد بود.

وی اظهار داشت: طی ۵ روز آینده در شمال غرب، غرب، برخی مناطق مرکز و جنوب غرب کشور، دامنه‌های زاگرس مرکزی، زاگرس جنوبی و استان‌هایی که در دامنه‌های جنوبی البرز واقع شده‌اند بارش باران همچنان ادامه دارد که گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید همراه خواهد بود. طی این مدت استان‌های ساحلی دریای خزر نیز بارندگی خواهند داشت.

به گفته وی طی این مدت در ارتفاعات البرز مرکزی، ارتفاعات شمال غرب کشور و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

رفیعی افزود: اما از ابتدای هفته آینده (شنبه) هم بر میزان شدت و هم گستره بارش‌ها افزوده می‌شود و طی دو تا سه روز آینده در مناطقی از جنوب کشور در جنوب استان‌های کرمان و فارس و مناطقی از استان هرمزگان نیز رگبار باران خواهیم داشت که گاهی با رعد و برق همراه خواهد بود.

وی گفت: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید رخ می‌دهد که در این مناطق خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی نیز دور از انتظار نیست، ضمن اینکه طی سه روز آینده علاوه بر این مناطق در جنوب غرب کشور هم رگبار باران خواهیم داشت که طی این مدت وقوع باد و گرد و خاک در استان هایی مانند خوزستان، بوشهر و ایلام دور از انتطار نیست.

تهران بارانی همراه با رعدو برق

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: امروز آسمان تهران در برخی ساعات بارش باران گاهی همراه با رعد و برق خواهد داشت، کمینه دمای امروز صبح پایتخت ۱۱ درجه بالای صفر بود و بیشینه دمای امروز تهران ۲۰ درجه بالای صفر می‌شود.

رفیعی گفت: شهرکرد با دمای ۲ درجه بالای صفر، بیرجند ۴، کرمان و بجنورد ۶، زنجان و تبریز ۷ درجه بالای صفر و بندرعباس ۳۷ درجه بالای صفر، به ترتیب سردترین و گرمترین نقاط کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =