امکانات رفاهی سالمندان در تیران‌ و کرون فراهم نیست

اصفهان- ایرنا- رییس اداره‌ بهزیستی تیران‌ و کرون گفت: امکانات رفاهی و ورزشی متناسب با گروه سنی سالمندان در این شهرستان فراهم نیست.

معصومه حقیقی روز پنجشنبه در گفت‌ و گو با ایرنا افزود : قشر سالمند جامعه مثل سایر گروه‌های سنی برای رفاه و سلامتی جسم و روح خود به امکاناتی مثل مرکز ورزشی، خانه امید بازنشستگان و خدمات مشاوره‌ای نیاز دارند که این امکانات در تیران‌ و کرون فراهم نیست.

وی بیان‌کرد: خانه امید بازنشستگان مرکزی برای فعالیت‌های اجتماعی، ورزشی و فرهنگی این قشر است که با حضور در آن فراغت خود را سپری می‌کنند.

رییس اداره بهزیستی تیران‌ و کرون با بیان این که این نیاز کمتر مورد پیگیری قرار گرفت، تصریح‌کرد: جانمایی خانه امید بازنشستگان به دلیل قابل دسترس بودن برای سالمندان و قرارگرفتن در یک مکان شاد و با محیط باز از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی ادامه‌ داد: تعامل و همکاری شهرداری و راه و شهرسازی برای اختصاص زمین این مجتمع نیاز است و کانون‌های بازنشستگان و تشکل‌های مردم نهاد در مطالبه و پیگیری این نیاز همکاری کنند.

حقیقی با بیان اینکه مناسب‌سازی معابر برای معلولان و سالمندان مهم است، یادآورشد: مکان‌های عمومی مثل پیاده‌روها، دسترسی به خدمات بانک‌ها و ادارت باید برای شرایط سخت سالمندان و معلولان فراهم شود که کمتر این شرایط فراهم شده‌ است.

وی با اشاره به افزایش سن امید به زندگی یادآور شد: سالمندی سالم از اهمیت خاصی برخوردار است و به تعامل و هم‌افزایی بین بخشی برای ارائه خدمات به آن‌ها و تامین نیازها فراهم شود.

وی وجود بسترهای گردشگری، ورزشی، رفاهی و مراقبتی برای سالمندان تیران‌ و کرون را لازم دانست و گفت: در این شهرستان خانه سالمندان وجود ندارد اما جمعی از خیرین برای انجام چنین اقدامی اعلام آمادگی کرده‌اند.

حقیقی اضافه کرد: خانه سالمندان برای نگهداری کوتاه مدت به دلیل مسافرت فرزندان و یا مراقبت‌های کوتاه مدت انجام خواهد شد و البته یک مرکز راه‌اندازی خدمات در منزل برای این گروه تاسیس شده است.

تیران‌ و کرون با جمعیت بیش از ۷۲ هزار نفر دارای نزدیک به ۲۰ هزار سالمند، بیش از ۳۰ هزار جوان و نوجوان است.

امکانات رفاهی و گردشگری و خدمات برای سالمندان و بازنشستگان این شهرستان وجود ندارد و این شهرستان دارای ۲ کانون بازنشستگان آموزش و پروش و مشاغل آزاد است.

استان اصفهان یک میلیون و 270  هزار بازنشسته دارد.  در زمان حاضر ۴۴ خانه امید بازنشستگان در سراسر کشور احداث شده که سه باب آن در استان اصفهان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha