باید اعتماد به کالای ایرانی را افزایش دهیم

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه باتاکید برتقویت تولیدکالا در داخل کشور گفت: باید همه دست به دست هم دهیم تا اعتمادبه کالای ایرانی در بازار افزایش پیدا کند.

هوشنگ بازوند سه شنبه شب در نشست اقتصاد مقاومتی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: سازمان استاندارد باید با کار و تلاش شبانه روزی اعتماد عمومی نسبت به کالاهای ایرانی را افزایش دهد.
وی افزود: اگر استاندارد مناسب برای کالاهای ایرانی تعریف شود و مردم به واسطه وجود این استاندارد به کالای باکیفیت دسترسی داشته باشند به طور قطع اعتماد عمومی نسبت به کالای تولید داخل افزایش می‌یابد.
استاندار کرمانشاه عنوان کرد: همچنین این انتظار هست با عملکرد موثر استاندارد در بحث کالاهای صادراتی، اعتماد در کشورهای گیرنده کالاهای صادراتی ایران افزایش یابد که این امر موجب ورود ارز پایدار به کشور خواهد شد.
بازوند افزود: برندسازی کالاهای بومی از طریق تعریف و تدوین استاندارد برای این کالاها از دیگر انتطارات از اداره کل استاندارد است که امیدواریم این کار باجدیت بیشتری در کرمانشاه پیگیری شود.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و بیش از یک هزار واحد تولیدی در نیمه اول سال جاری بیش از یک میلیارد دلار کالا صادر کرده است.