امکان تدریس پنج زبان خارجی دیگر در مدارس وجود دارد

تهران - ایرنا - دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: امکان آموزش پنج زبان خارجی دیگر در کنار انگلیسی در مدارس وجود دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، مهدی نویدادهم سه شنبه شب افزود: طبق مصوبه شورا عالی آموزش و پرورش امکان آموزش پنج زبان خارجی دیگر در کنار انگلیسی در مدارس وجود دارد، طرح مجلس برای رفع انحصار از زبان انگلیسی مخالف عدالت آموزشی است.
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش ادامه داد: طبق این مصوبه علاوه بر زبان انگلیسی، امکان تدریس زبان‌های روسی، ایتالیایی، اسپانیایی، آلمانی و فرانسوی ازسوی آموزش‌وپرورش وجود دارد.

۵۷ نماینده مجلس روز چهارشنبه سوم مهرماه در طرحی یک فوریتی که به هیات رئیسه ارائه شد، خواستار قانونی شدن رفع انحصار از زبان انگلیسی در نظام آموزش همگانی کشور شدند.

وزیر آموزش و پرورش ۲۴ مهرماه درباره موضع دولت برای حذف زبان انگلیسی از مدارس، گفت: شورای عالی آموزش و پرورش مرجع رسیدگی به موضوع حذف زبان در مدارس است.

«محسن حاجی میرزایی» در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سئوال که برخی از نمایندگان تلاش می کنند بحث حذف زبان انگلیسی از مدارس را داشته باشند، ادامه داد: شورای عالی آموزش و پرورش یک مرجع قانونی است که درباره برنامه های درسی و فرایندهای آموزشی ضمن بررسی های لازم، مصوبه هایی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =