۴۰ درصد از شرکت‌های دانش بنیان استان مرکزی در در ساوه مستقر هستند

ساوه - ایرنا - رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: ۸۴ شرکت دانش بنیان در استان مرکزی وجود دارد و ۴۰ درصد از این شرکت‌ها در شهرستان ساوه مستقر هستند.

«محمد رفیعی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۳۳ شرکت دانش بنیان استان مرکزی در پارک علم و فناوری اراک استقرار دارند و شهرستان ساوه نیز از ظرفیت بالایی در توسعه کسب و کارهای دانش بنیان برخوردار است.
وی اظهار داشت: به زودی مرکز رشد اقماری پارک علم و فناوری در شهرستان ساوه به منظور خلق ثروت از ایده ها و طرح های نو و خلاقانه ایجاد خواهد شد.
رفیعی با تاکید بر اینکه هدف اصلی پارک علم و فناوری گام برداشتن در مسیر تجاری سازی ایده هاست، گفت: پارک علم و فناوری استان مرکزی در سال گذشته ۲ میلیون دلار صادرات ارزی و ۲ هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته است.
وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان دارای رتبه های بالایی هستند و در برخی صنایع از جمله صنایع ریلی در کشور حرف اول را می زنند.
رفیعی در خصوص خدماتی که پارک به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می‌کند، توضیح داد: مشاوره در زمینه های گوناگون مالیاتی، تامین اجتماعی، کسب و کار، ارائه تسهیلات با سود اندک چهار درصد و اقساط بلند مدت از جمله این خدمات است.
وی گفت: پارک علم و فناوری استان مرکزی از تمامی شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و ایده های تجاری حمایت می کند.
پارک علم وفناوری استان مرکزی در سال ۸۱ تاسیس شده است و اکنون نزدیک به ۱۷۰ واحد فناور در این پارک مشغول به فعالیت هستند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =