سرمربی تیم کشتی نیروهای مسلح: آزادکاران دیدارهای  دیدنی با قهرمانان جهان داشتند

تهران- ایرنا- سرمربی تیم کشتی آزاد نیروهای مسلح گفت: اعضای تیم ملی کشتی آزاد به مصاف رقیبانی رفتند که هرکدام قهرمانان جهان و المپیک بودند و همین امر این دیدارها را سخت و دیدنی کرده بود.

سرهنگ «شهرام امید» روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اظهار داشت: در مسابقات کشتی آزاد بازی‌‎های نظامیان جهان تنها چهار وزن مجوز حضور در این رقابت‌ها را داشتند. در ۶۵ کیلوگرم «مهران شیخی»، در وزن ۸۶ کیلوگرم با توجه به حضور «کامران قاسم پور» در مسابقات امیدهای جهان و خستگی «حسن یزدانی» پس از بازگشت از مسابقات جهانی، «احمد بذری» را انتخاب کردیم. در وزن ۹۷ کیلوگرم «محمدحسین محمدیان» با وجود دوری از مسابقات و نیز در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «یدالله محبی» انتخاب شد.

وی افزود: مسابقات در ۲ روز نفس گیر برگزار شد که در روز اول در وزن ۶۵ کیلوگرم شیخی با توجه به اینکه ۴ بر صفر از قهرمان کره‌ای جلو بود اما خاک شد و و کشتی را واگذار کرد و و با باخت کشتی‌گیر کره شمالی از اوکراین شیخی از دور مسابقات کنار رفت.

امید ادامه داد: در همان روز در وزن ۸۶ کیلوگرم از بد حادثه و قرعه نامناسب کشتی اول بذری آرتور نایفانوف نایب قهرمان جهان و قهرمان جوانان و امیدهای جهان خورد. وی عضو تیم ملی روسیه و برای مسابقات المپیک نیز انتخاب شده است. بذری در کشتی نفس‌گیر و پایاپای این دیدار را با نتیجه ۴ بر ۳ واگذار کرد. اما ۲ امتیاز را با ناداوری به وی ندادند و او را بازنده اعلام کردند.

وی عنوان کرد: بدری در گروه بازنده‌ها به مصاف فرانسه قهرمان سوم جهان، قزاقستان و کره جنوبی رفت و با پیروزی برابر این حریفان به مدال برنز نایل آمد.

سرمربی کشتی آزاد یادآور شد: در روز دوم این رقابت‌ها در وزن‌های ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم محمدیان در دیدار اول با نفر اول تیم ملی اوکراین روبرو شد و بر او غلبه کرد و در دیدار با کشتی‌گیر الجزایری در کمتر از یک دقیقه و ۲۰ ثانیه وی را شکست داد و همچنین موفق به برد قهرمان تیم ملی روسیه شد. او در فینال با الکساندر روشتین قهرمان دوم بازی‌های اروپایی، کشتی پایاپایی گرفت و وی را مغلوب و مدال طلا را کسب کرد.

وی خاطرنشان کرد: محبی در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در مصاف با رقیب بلاروس به پیروزی رسید اما در دیدار با رقیب چینی که قهرمان جهان و آسیا بود با وجود ضربه دیدن اما او را مغلوب کرد. محبی با کشتی‌گیر یونان نیز روبرو شد و او را شکست داد. وی در فینال با طاها آکگول قهرمان اول المپیک ۲۰۱۶ و قهرمان اول جهان ۲۰۱۵ و نایب قهرمان ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ روبرو شد و بازی را به او واگذار کرد. همچنین در این دیدار چندین خطای فنی آکگول گرفته نشد و اگر این امتیازات را به محبی می دادند، پیروز مسابقه بود.

تیم ملی کشتی ایران در بازی‌های نظامیان جهان سه مدال طلا، نقره و برنز کسب کرد.

این بازهای از بیست و پنجم مهرماه در ووهان چین آغاز شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =