ویزیت متخصصان طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرد

تهران- ایرنا- رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت گفت: یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه شورای عالی بیمه سلامت، موضوع طب سنتی بود که قرار شد سازمان‌های بیمه‌گر با حمایت از متخصصان طب سنتی، ویزیت این افراد را تحت پوشش قرار دهند، البته این اقدام منوط به تدوین راهنماهای بالینی و تعیین حدود خدماتی است که متخصصان طب سنتی اجازه دارند، انجام دهند.

به گزارش وزارت بهداشت، سید سجاد رضوی روز سه شنبه درباره جلسه امروز شورای عالی بیمه سلامت افزود: موضوع دیگری که در جلسه امروز شورای عالی بیمه سلامت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت، پوشش بیمه ای برخی از داروهای مورد نیاز بیماران خاص که تعدادشان در کشور محدود است، بود. در جلسه امروز قرار شد داروی ماسیتنتان تحت پوشش بیمه قرار گیرد. داروی ماسیتنتان برای درمان پرفشاری اولیه ریوی تجویز می شود.

دبیر و رئیس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ادامه داد: در این جلسه همچنین خرید راهبردی و ضوابط نحوه قرار دادن خدمات و تجهیزات پزشکی در پوشش بیمه ای نیز مطرح و مورد تایید قرار گرفت و از این پس در دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت بر اساس این ضوابط اقدام خواهد شد.

رضوی بیان کرد: در جلسه امروز در مورد پوشش بیمه ای قلم های انسولین نیز بحث شد. برخی شرکت های تامین کننده قلم انسولین، این دارو را با قیمت کمتری تهیه و ارائه می دهند و درخواست پوشش بیمه ای آن را دارند و قرار شد در این مورد بررسی های لازم انجام شود تا ضمن اینکه در راستای کاهش بیماری دیابت و عوارض آن تلاش می کنیم در مورد نحوه استفاده بهینه از قلم انسولین در کشور سیاست گذاری شده و از این خدمات با حداقل قیمت بهره بگیریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =