رویه‌های موجود در انتصاب مدیران قزوین اصلاح شود

قزوین - ایرنا - نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت:باید رویه‌های موجود در انتصاب مدیران استان قزوین اصلاح شود وگرنه انتقادات خود را از تریبون مجلس مطرح خواهم کرد.

سیده حمیده زرآبادی روز سه شنبه در شورای اداری استان قزوین با بیان اینکه ۴۵ روز از حضور استاندار جدید در قزوین می‌گذرد، افزود: ایشان قبل از ورود به استان در ساختمان وزارت کشور فرمودند که به استفاده از مدیران بومی اعتقاد دارند و در مراسم معارفه خود نیز بر آن تاکید کردند.

زرآبادی گفت: اگر استاندار می‌خواهد اعتقادات خود را تغییر دهد یا مدیران غیر بومی را انتخاب کند به من خیلی مرتبط نیست ولی باید ایشان بدانند که قزوین خاستگاه دانشمندان و فرهیختگان توانمندی است که به تنهایی می‌توانند یک استان و بلکه یک کشور را مدیریت کنند.

رییس مجمع نمایندگان استان قزوین گفت: همین جا از وزیر کشور گلایه می‌کنم که چرا باید در سه سال کاری خود سه استاندار را در قزوین تجربه کنم؟

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: مدیران توانمند غیربومی برای استان قزوین حداقل در این سه سال چه کرده اند و آیا مشکل بیمارستان در استان، آب شرب آبیک، شرکت کنتورسازی یا مشکلات معیشتی و اقتصادی را حل کرده اند که افراد بومی از حل آنها ناتوان بوده اند؟

زرآبادی اضافه کرد: من امروز خواسته‌های خود را از تربیون شورای اداری استان مطرح می‌کنم و فردا از تربیون مجلس خواهم گفت تا این رویه‌ها اصلاح شود.

وی گفت: من امروز نگران حرکت‌های اقتصادی در استان هستم و باید اداره اطلاعات، اطلاعات سپاه، دادستانی، دادگستری و دیوان محاسبات نسبت به این موضوع هوشیار باشند چون وقتی کار انجام شد آن زمان برای جلوگیری بسیار دیر است.

این نماینده با بیان اینکه امروز مشکل اصلی جامعه سوء استفاده‌های اقتصادی است، افزود: متاسفانه خیلی راحت از این موضوعات می‌گذریم و اجازه می‌دهیم افراد در سمت‌های بالاتری کار کنند و نهایتاً استعفا دهند.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: باید مدیران توجه کنند که وظیفه اصلی آنها خدمت به مردم و حل مشکلات آنها است و باید تکریم ارباب رجوع و حل مشکلات مردم دغدغه اصلی مدیران باشد.

وی گفت: مردم باید خروجی جلسات را با حل مشکلات خود لمس کنند چون بسیاری از مشکلات به دلیل سوء مدیریت ایجاد شده و حل آنها به اعتبار نیاز ندارد.

زرآبادی در ادامه ضمن تشکر از پیگیری برخی مدیران برای حل مشکلات مردم گفت: دانشگاه علوم پزشکی و جهاد کشاورزی قزوین در بحث رضایتمندی کارمندان و مراجعه مردم خیلی ضعیف عمل کرده اند و مردم از عملکرد آنها ناراضی هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =