آزادسازی ۲۵۰نفر از زندانیان جرایم غیرعمد توسط خیران آذربایجان‌شرقی

تبریز - ایرنا - مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان‌شرقی گفت: در طول ۶ ماه نخست سال‌جاری ۲۵۰ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد توسط خیران استان آزاد شدند.

رسول تقی پور روز سه شنبه با حضور در غرفه خبرگزاری ایرنا اعلام کرد: برای آزادسازی این تعداد از زندانیان ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پرداخت شده است.

وی مبلغ بدهی این تعداد از زندانیان را ۸۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: از این میزان ۱۹ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان را شاکیان گذشت کرده اند و با مذاکره با دادگاه برای ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیز قرار تقسیط صادر شده است.

مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی با بیان اینکه این ستاد برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمد ۲ میلیارد  و ۹۴۹ میلیون تومان کمک مالی بلاعوض داشته است، افزود: همچنین ۲ میلیارد و ۱۷۵ میلیون تومان تسهیلات ۴ درصدی در اختیار این افراد قرار گرفته است.

تقی پور با اشاره به سنت حسنه خانواده های مرحومین در اعطای بخشی از هزینه های مجالس ترحیم برای آزادسازی زندانیان، گفت: در طول ییک و نیم سال گذشته ۲۱۴ خانوار با مراجعه به ستاد دیه موجبات آزادی ۱۳۱ نفر را فراهم کرده اند.

وی افزود: همچنین در دیدار با سرپرستان هیات های مذهبی و مداحان قرار بر آزادی زندانیان توسط هیات مذهبی شد که یکی از هیات ها قول آزادی ۷۲ زندانی را داده است که تا کنون ۲۲ نفر آزاد شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =