پیاده‌روی اربعین امسال بهتر از سال گذشته برگزار شد

قزوین - ایرنا - پیاده‌روی اربعین امسال با وجود افزایش تعداد شرکت کنندگان بهتر از سال گذشته برگزار شد که امیدواریم کاستی‌های موجود در سال‌های آینده مرتفع شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین و امام جمعه شهر قزوین روز سه شنبه در شورای اداری استان قزوین با تقدیر از حمایت‌های مردم و مسئولان از حرکت اربعین، بیان کرد: با افزایش جمعیت در اربعین امسال، امکانات نیز کیفیت بهتری داشت و این رشد روز افزون بسیار حائز اهمیت است و باید در سال‌های آینده ادامه یابد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی با بیان اینکه امام حسین علیه السلام پیش از عاشورا می‌دانستند پیروز این نبرد خواهند بود، عنوان کرد: یزیدیان گمان نمی‌کردند آن امام پیروز شود اما از عصر عاشورا جلوه‌های پیروزی اباعبدالله نمایان شد و در اربعین بروز و ظهور یافت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با یادآوری عظمت حماسه پیاده‌روی اربعین خاطرنشان کرد: در این پیاده‌روی، جلوه‌های بین‌المللی اسلام در حال دیده شدن است به گونه ای که امسال پرچم ۵۰ کشور مختلف از اقصی نقاط جهان در مسیر پیاده‌روی دیده شد.

وی در ادامه به ریشه اربعین در منابع دینی اشاره کرد و یادآور شد: اربعین نه تنها در صدر اسلام سابقه دارد، بلکه پیش از آن نیز به عنوات یک فرهنگ و ادبیات مطرح بوده و این مهم نشان دهنده اربعین به عنوان یک موضوع مهم دینی است.

امام جمعه قزوین به پیشرفت‌های کشور در چهل سالگی انقلاب اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی سال گذشته به اربعین خود رسید و مشاهده کردیم در چهل سالگی خود، جلوه‌های اقتدار نظامی و سیاسی کشور در سطح بین‌المللی بروز و ظهور بسیار بالایی پیدا کرد و دشمنان منزوی شدند.

عابدینی افزود: پیروی از فرهنگ عاشورا و منویات رهبر فرزانه انقلاب، گره‌گشای مشکلات خواهد بود و انتظار این است که مسئولان استان این مسیر را دنبال نمایند تا کارها با جدیت پیش برود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =