۲ میلیون دلار محصول دانش‌بنیان از استان مرکزی صادر شد

ساوه - ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری استان مرکزی گفت: ۲ میلیون دلار محصولات دانش‌بنیان در یک سال اخیر از این استان به کشورهای مختلف صادر شده که بیانگر ظرفیت بالای شرکت‌های با دانش نوین در استان است.

«محمد رفیعی» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ۴۰ درصد از شرکتهای دانش بنیان در شهرستان ساوه استقرار دارند و این شهرستان از ظرفیت بالایی در توسعه کسب و کارهای دانش بنیان برخوردار است.
وی اظهار داشت: به زودی مرکز رشد اقماری پارک علم و فناوری در شهرستان ساوه به منظور خلق ثروت از ایده‌ها و طرح‌های نو و خلاقانه ایجاد خواهد شد.
رفیعی با تاکید بر اینکه هدف اصلی پارک علم و فناوری گام برداشتن در مسیر تجاری سازی ایده هاست، گفت: پارک علم و فناوری استان مرکزی در سال گذشته ۲ میلیون دلار صادرات ارزی و ۲ هزار میلیارد ریال گردش مالی داشته است.
وی ادامه داد: شرکت های دانش بنیان دارای رتبه های بالایی هستند و در برخی صنایع از جمله صنایع ریلی در کشور حرف اول را می زنند.
رفیعی در خصوص خدماتی که پارک به شرکت‌های دانش بنیان عرضه می کند، توضیح داد: مشاوره در زمینه‌های گوناگون مالیاتی، تامین اجتماعی، کسب و کار، ارائه تسهیلات با سود چهار درصد و اقساط بلند مدت از جمله این خدمات است.
وی گفت: پارک علم و فناوری استان از تمامی شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و در کل ایده های تجاری با تمام ظرفیت حمایت می کند.
پارک علم وفناوری استان مرکزی در سال ۸۱ تاسیس شده است و اکنون نزدیک به ۱۷۰ واحد فناور در این پارک مشغول به فعالیت هستند.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =