پررنگ شدن مواضع ضد ایرانی مقام های سعودی در روزهای اخیر

تهران-ایرنا- یک روز پس از اظهارات «عادل الجبیر» وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی در متهم کردن ایران به دست داشتن در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو، دولت سعودی امروز سه شنبه بر ضرورت وجود توافقنامه بین المللی برای جلوگیری از آنچه «دست یابی ایران به سلاح هسته ای» خواند، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، دولت سعودی در نشست امروز خود به ریاست «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه این کشور در کاخ یمامه، به موضع اخیر عربستان در سازمان ملل در نیویورک اشاره و «بر ضرورت وجود توافقنامه بین المللی فراگیر که مانع دست یابی ایران به توافق هسته ای بهر شکلی که باشد، تاکید کرد.»

دولت سعودی در ادامه ایران را به نقض تعهدات هسته ای متهم کرد.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی اتمی بارها اعلام کرده ایران به تعهدات هسته ای خود پایبند است و مدرکی درباره تخلف هسته‌ای ایران در دست ندارد.

عربستان همچنین مدعی شد که ایران از درآمدهای حاصل از توافق هسته ای برای «فعالیت های خصمانه و تروریستی» در منطقه استفاده می کند.

عادل الجبیر وزیر مشاور در امور خارجه عربستان نیز دیروز در جریان سفرش به لندن، بدون ارائه هیچ سند و مدرکی، ایران را مسئول حمله ماه گذشته به تاسیسات نفتی آرامکو عنوان کرد.

مواضع ضد ایرانی سعودی ها در حالی ادامه دارد که مقامات ایران برای نشان دادن حسن نیت خود و حل اختلافات آمادگی خود را اعلام کرده اند.

در همین راستا، «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه کشورمان به تازگی گفت که در صورت مناسب بودن شرایط آماده سفر به ریاض برای حل اختلافات است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =