معترضان لبنانی طرح اصلاحات دولت را ناکافی خواندند

بیروت- ایرنا- امروز سه شنبه در ششمین روز اعتراض های ضد دولتی در لبنان، معترضان مقابل ساختمان بانک مرکزی در بیروت تجمع برپا کردند و طرح اصلاحی اخیر دولت را ناکافی دانستند.

به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، تعداد زیادی از معترضان لبنانی که در مقابل بانک مرکزی لبنان تجمع کرده اند، با سر دادن شعارهایی "ریاض سلامه" رئیس بانک مرکزی را به بازگرداندن اموال به غارت رفته فراخواندند.

با وجود اینکه نیروهای امنیتی برخی خیابان های اصلی منتهی به بانک مرکزی را مسدود کرده اند، اما هر لحظه تعداد معترضان رو به افزایش است.

تظاهر کنندگان با سر دادن شعارهای سیاست های بانک مرکزی و رئیس آن را به باد انتقاد گرفتند و عده ای در مقابل بانک مرکزی روی زمین نشسته اند.

در میدان "ریاض الصلح" در نزدیکی مقر نخست وزیری نیز برخی تظاهر کنندگان تصاویری از "فواد سنیوره" نخست وزیر پیشین لبنان (۲۰۰۹-۲۰۰۵) در دست دارند که زیر آن نوشته شده است: ۱۱ میلیارد دلار را برگردان.

ریاض الصلح یکی از اماکن اصلی تجمع معترضان لبنانی از آغاز تظاهرات در بیروت به شمار می آید.

تظاهر کنندگان چه در مقابل بانک مرکزی و چه در میدان ریاض الصلح، اقتصاد آزاد را خواستار شده و تاکید دارند درخیابان ها خواهند ماند و به زودی «ساعت صفر» را اعلام خواهند کرد.

المیادین اعلام کرد: پافشاری تظاهرکنندگان بر باقی ماندن در خیابان ها حاکی ازمخالفت آنان با اصلاحات اقتصادی سعد حریری نخست وزیر این کشور است که روز گذشته به تصویب هیئت دولت رسید.

موج سواری عربستان بر تظاهرات لبنانی ها

پایگاه خبری العهد نیز نوشت: "مارک اوین جونز" یکی از کارشناسان فناوری اطلاعات و شناسایی حساب های کاربری دروغین در توئیتر، تاکید کرد منبع بیشتر توئیت هایی که در آن سید "حسن نصرالله" دبیر کل حزب الله لبنان اخیراً هدف انتقاد قرار گرفته است، عربستان است نه لبنان.

جونز به درخواست پرفسور "اسعد ابوخلیل" استاد علوم سیاسی دانشگاه کالیفرنیا به بررسی توئیت ها و هشتگ های اخیر علیه سید حسن نصرالله اقدام کرد و گفت: شش هزار و ۵۰۰ توئیت از چهار هزار و ۵۰۰ کاربر نشان داد که بیشتر حساب های کاربری آنان در ماه سپتامبر و پیش از بالا گرفتن اعتراض ها در لبنان ایجاد شده است؛ آنچه توجه ام را در این خصوص جلب کرد مشارکت گسترده و غیرطبیعی در هشتگ " تو- وسلاحت. ما را- رها کنید" یکی از هشتگ هایی است که علیه دبیر کل حزب الله راه اندازی شده است و مشخص شد منبع این توئیت ها عربستان سعودی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =