کاهش بیکاری در سمنان با تداوم حمایت از صنایع میسر می‌شود

سمنان- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در چارچوب قانون و در حد توان برای تثبیت اشتغال و کاهش نرخ بیکاری در واحدهای تولیدی از صنعتگران حمایت کنند.

حشمت الله عسگری روز سه‌شنبه در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن مدیریت بحران استانداری افزود: روند حمایت از واحدهای تولیدی و صنعتی در سمنان در یکسال گذشته شتاب خوبی گرفت و ادامه این روند نرخ بیکاری در استان را کاهش می دهد.

وی خاطر نشان کرد: فشارهای خارجی و تحریم باعث ایجاد مشکلات متعدد برای صنعتگران و فعالان اقتصادی شد که با حمایت‌های همه جانبه دولت بخش قابل توجهی از مشکلات این واحدها در یکسال گذشته در سمنان برطرف شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان ادامه داد: اجرای طرح‌های قانونی برای گره‌گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی مدنظر دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد و در شرایط تحریمی باید حمایت از تولیدکنندگان همه‌جانبه باشد.

عسگری اضافه کرد: تامین نقدینگی واحدهای صنعتی و تولیدی از مطالبه‌های به حق صنعتگران است، در سال‌های گذشته برای چالش کمبود نقدینگی واحدهای صنعتی در استان اقدام‌های مثبتی انجام شد.

وی تصریح کرد: اشتغال‌زایی در بخش صنعت و تولید با وجود فشارهای خارجی در سمنان ادامه داد و با هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی می‌توان نرخ بیکاری در استان را به کمترین میزان ممکن رساند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سمنان گفت: مصوبه‌های کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان سمنان در کمترین زمان ممکن در گام اجرایی قرار گیرد و تاخیر در این رویه با وجود تحریم‌ها چندان به مصلحت کشور نیست.

مشکلات بیش از ۹۸۰ واحد تولیدی سمنان در نشست‌های کارگروه ستاد تسهیل در سال‌های گذشته بررسی شد. در این نشست نیز مشکلات بانکی، زیربنایی، مالیاتی و تامین اجتماعی پنج واحد تولیدی استان سمنان بررسی شد.

استان سمنان حدود ۲ هزار و ۱۰ پروانه بهره‌برداری واحدهای تولیدی و صنعتی دارد، سهم اشتغال سمنان در بخش صنعت و معدن بیش از ۳۸ درصد و سهم بخش صنعت و معدن از تولید ناخالص استان حدود ۲۲ درصد است.

اخبار مرتبط