وکیل حقوقی فیفا: انتقاد از کمیته استیناف منصفانه نیست

تهران- ایرنا- وکیل بین‌المللی فوتبال ایران گفت: انتقادات مطرح شده علیه کمیته استیناف صحیح و منصفانه نیست.

«غلامرضا رفیعی» در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به حکم اخیر کمیته استیناف مبنی بر تعلیق محرومیت عارف غلامی مدافع استقلال و شجاع خلیل‌زاده مدافع پرسپولیس اظهار داشت: حمله به کمیته استیناف از جانب تیم‌های غیر استقلال و پرسپولیس و همچنین رسانه ملی منصفانه نیست.

وی افزود: در حالی که کمیته استیناف آرای خود را در خصوص تعلیق محرومیت یک جلسه‌ای دو بازیکن سرخآبی طبق قوانین مقرارت داخلی و بین المللی صادر کرد در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته کمیته استیناف مورد  شدیدترین حملات قرار گرفته است که این کمیته رفتاری تبعیض آمیز بین سرخآبی‌ها و سایر باشگاه‌ها دارد. به نظر من نه تنها این انتقادات بر کمیته استیناف وارد نیست، بلکه در فوتبال دنیا همواره بر تصریح کمیته استیناف در اتخاذ تصمیم و صدور رای توسط آن کمیته تاکید شده است.

وکیل بین‌المللی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: باید همگان به جای اینکه از کمیته استیناف انتقاد کنند خواهان آن باشند که آن کمیته در مورد همه پرونده‌ها و همه باشگاه‌ها در سریعترین زمان ممکن  اتخاذ تصمیم نمایند، نه اینکه به خاطر برخی کری‌های فوتبالی عملکرد صحیح آن کمیته را زیر سوال ببریم.

رفیعی اضافه کرد: از نظر قانون وقتی رسمیت تشکیل جلسه کمیته استیناف  به دلیل عذر یا مسافرت تعدادی از اعضای آن حاصل نگردد کمیته استیناف قادر به تشکیل جلسه و صدور رای نمی‌باشد. با توجه به تعطیلات ایام اربعین حسینی و عدم حضور برخی از اعضا، عدم تشکیل کمیته استیناف در زودتر از موعدی که باشگاه پرسپولیس انتظار تشکیل آن جلسه را داشته است، مقدور نبود.

وی در پایان گفت:  امیدوارم کمیته استیناف برای رفع هر گونه ابهام و دادن پاسخ منطقی به منتقدان، از این پس در رسیدگی به پرونده ها و صدور حکم در موارد مشابه به سرعت اقدام کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =