دستگاه‌ها ملزم به همکاری با شهرداری در مدیریت بحران هستند

بیرجند - ایرنا - معاون خدمات شهری شهردار بیرجند گفت: سرعت در مدیریت بحران، نقش زیادی دارد و دستگاه‌ها الزام قانونی دارند که در کنار شهرداری با همه امکانات و تجهیزات خود همکاری کنند.

محمد محمدزاده روز سه‌شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران شهرداری بیرجند افزود: اگر حادثه یا بحرانی در سطح شهر ایجاد می‌شود و پیشانی آن شهرداری است اما دستگاه‌های دیگر هم باید یاریگر شهرداری باشند.

وی اظهار داشت: بحران ممکن است سیل یا زلزله باشد و وقتی مشکلی از هر نوع برای مردم ایجاد شود، باید در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مشکل رفع شود.

معاون شهردار بیرجند گفت: فهرست تجهیزات دستگاه‌ها توسط بانک اطلاعاتی شهرداری بیرجند تهیه شده است و باید این فهرست به روزرسانی شود.

وی افزود: مسیل‌های سطح شهر توسط کارشناسان حوزه مدیریت شهری بازدید شده است و باید برای زمان بارندگی و آبگرفتگی از قبل برنامه داشته باشیم.

عضو شورای اسلامی شهر بیرجند هم گفت: باید وضعیت موجود و ظرفیت کانال‌های سطح شهر به طور دقیق ارزیابی شود که آیا این مسیل‌ها هنگام بارندگی جوابگو هستند.

مهدی میری افزود: اگر کانال‌ها و مسیل‌ها پاسخگوی نیازها نباشد، باید بررسی شود که کانال‌ و مسیرهای جایگزین کجا ایجاد شود و باید مطالعاتی در این خصوص صورت گیرد.

در این نشست مقرر شد با هماهنگی شرکت آب منطقه ای خراسان جنوبی و شهرداری بیرجند طرح جامع دفع آب‌های سطحی شهر بیرجند تکمیل شود.

تکمیل تجهیزات ماهواره‌ای شهرستان بیرجند از دیگر مصوبات این نشست بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =