۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 83527013
۰ نفر

برچسب‌ها

صادرات هشت هزار تن پسته از مهریز به خارج آغاز شد

یزد - ایرنا - مدیر جهادکشاورزی مهریز گفت: صادرات هشت هزار تن محصول پسته خشک از این شهرستان به خارج کشور آغاز شد و این روند تا پایان سال جاری ادامه دارد.

محمد جعفری عصر سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا عمده خریداران پسته این شهرستان را  کشورهای حوزه خلیج فارس، چین، هنگ‌کنگ و ایتالیا ذکر کرد.

وی دامه داد: ۵۰ واحد بزرگ و کوچک ضبط و فرآوری پسته در بخش‌مرکزی به خصوص دهستان بهادران نسبت به صادرات پسته در این شهرستان فعالیت دارند.

این مسئول اظهار داشت: مرغوب بودن پسته منطقه علاوه بر مشتریان داخلی همه ساله شاهد حضور خریداران زیادی از دنیاست.

جعفری، ابراز امیدواری کرد که با همکاری بخش‌های مختلف و رعایت اصول فنی در مراحل کاشت، داشت و برداشت محصول، روز به روز بر تولید و کیفیت آن افزوده شود.        

به گزارش ایرنا،  مدیر جهادکشاورزی مهریز چندی قبل از آغاز برداشت محصول پسته از هفت هزار هکتار باغ‌های این شهرستان در روستاهای گرده‌کوه و بهادران بخش‌مرکزی خبر داد و پیش‌بینی کرد که میزان تولید نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۰ درصد افزایش یابد.

محمد جعفری ، شرایط مناسب آب و هوایی در سال زراعی جاری ،عملیات بهزراعی و رعایت اصول ترویجی توصیه شده از سوی کارشناسان را علت افزایش برداشت محصول ذکر کرد و  افزود: سال گذشته افزون بر ۶ هزار کیلوگرم پسته خشک برداشت شده بود. 

به گفته وی، ۲ هزار خانوار در برداشت ارقام اوحدی ، کله قوچی ، اکبری و احمد آقایی در این شهرستان فعالیت دارند.

وی بیان داشت: بخش عمده پسته تولیدی برای فروش به سایر استان‌ها ارسال می‌شود و  ارائه خدمات فنی به کشاورزان از جمله برنامه‌های این مدیریت به پسته‌کاران است .

مرکز دهستان بهادران با ۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۶۰ کیلومتری جنوب شهر مهریز قرار دارد.

سطح اراضی کشاورزی مهریز ۱۷ هزار و ۵۰۰ هکتار است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد واقع است .

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =