حقوق جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران افزایش یافت

تهران- ایرنا- معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: حقوق جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران از مهرماه سال جاری افزایش یافته است.

به گزارش روز سه شنبه پایگاه خبری بنیاد شهید و امور ایثارگران، محمود پاکدل با اشاره به توافقات صورت گرفته در خصوص حقوق جانبازان مشمول ماده ۳۸ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، گفت: مطابق مفاد این ماده حقوق و مزایای پرسنل وظیفه و نیروهای داوطلب غیرشاغل دستگاه‌های موضوع ماده ۲ این قانون که به صورت مردمی از سوی مراجع ذیصلاح نظیر نیروی مقاومت بسیج، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، ارتش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، حوزه‌های علمیه و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به جبهه اعزام و به دلیل حضور در جبهه یا بر اثر ترور، شهید، مفقودالاثر، جانباز از کارافتاده کلی و آزاده از کارافتاده کلی شده‌اند طبق مقررات همطراز کادر نیروهای مسلح تعیین و توسط بنیاد پرداخت خواهد شد.
وی افزود: با تلاش‌ها و اقدامات انجام شده حقوق این عزیزان از مهرماه سال جاری افزایش پیدا کرده است. البته این افزایش حقوق باید از ابتدای سال ۹۸ انجام می‌شد که به دلیل طولانی شدن فرایند تطبیق اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح و بنیاد شهید و امور ایثارگران با دستورالعمل اجرایی ماده ۳۸ این امر اجرایی نشده بود.

افزایش حقوق ۳۰ هزار نفر
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران تأکید کرد: خوشبختانه بر اساس اقدامات انجام شده اعتبارات پرداخت از زمان ارسال احکام تأمین شده است و تلاش می‌کنیم در آینده معوقات شش ماهه اول سال جاری نیز تأمین شود.
پاکدل تعداد مشمولان این ماده قانونی را بالغ بر ۴۰ هزار نفر عنوان کرد و گفت: افزایش حقوق ۳۰ هزار نفر از این عزیزان اعمال شده و افزایش حقوق تعدادی دیگر از این عزیزان که حدود ۱۰ هزار نفر هستند نیز پس از تطبیق شرایط و صدور حکم توسط ستاد کل نیروهای مسلح از ماه‌های آینده اجرایی می‌شود.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان از همکاری و تلاش‌های شبانه‌روزی واحدهای ذیربط در ستاد کل نیروهای مسلح تشکر کرد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha