اهدای ۱۰۰ جلد کتاب به کتابخانه یک روستا در قزوین

قزوین - ایرنا - کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان قزوین در دومین مرحله از طرح پیک امید با همکاری قرارگاه آبادانی سپاه ۱۰۰ جلد کتاب را به کتابخانه روستای ماهین طارم سفلی اهدا کرد.

مژده اروجی روز سه‌شنبه در این خصوص گفت: پیک امید مجموعه ای از مربیان داوطلب و اعضای بسیج کانون هستند که به صورت جهادی به مناطقی اعزام می شوند که امکان حضور مراکز کانون تاکنون در آنها وجود نداشته است.

وی اضافه کرد: این طرح با هدف ارایه خدمت به کودکان مناطق کمتر برخوردار استان تابستان امسال در اولین مرحله در روستای آقا بابا بخش کوهین شهرستان قزوین برگزار شده بود.

اروجی ادامه داد: در این اقدام جهادی، مربیان کانون با اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری متنوع مانند کتاب‌خوانی، قصه‌گویی، کاردستی، مسابقه و اهدای جایزه، کاغذ وتا، بازی‌های گروهی، اجرای نمایش عروسکی، نمایش فیلم و انیمیشن همراه با معرفی بیشتر کانون، لحظاتی شاد برای کودکان و نوجوانانی که به مراکز کانون دسترسی ندارند، رقم می‌زنند.

وی همچنین گفت: در دومین اجرای پیک امید، بیش از صد دانش‌آموز ابتدایی دختر مدرسه شبانه روزی روستای ماهین از خدمات این طرح بهره مند شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودک و نوجوان قزوین افزود: اهدای بیش از صد جلد کتاب به کتابخانه این روستا، اقدام دیگر این برنامه بود.