تصادف زنجیره‌ای محور تهران به گرمسار پنج مجروح داشت

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: تصادف زنجیره‌ای یک دستگاه تریلی با پنج دستگاه خودروی سواری در گرمسار در محور اصلی تهران- مشهد که با انسداد کوتاه‌مدت محور همراه بود، پنج مصدوم داشت.

سرهنگ تقی کبیری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: ساعت ۱۳ و ۳۵ دقیقه امروز، یک دستگاه تریلی در محور تهران به گرمسار داخل جاده واژگون شد که با تصادف زنجیره ای پنج خودروی سواری همراه بود.

وی با اشاره به انسداد کوتاه‌مدت محور تهران به مشهد در محدوده غرب استان سمنان به علت این تصادف زنجیره ای، خاطرنشان کرد: در حال حاضر محور کامل بازگشایی شده و تردد به علت لغزندگی ناشی از بارندگی روان و کند است.

رئیس پلیس راه استان سمنان گفت: از سوی کارشناسان پلیس راه، علت واژگونی تریلی ناتوانی راننده در کنترل وسیله نقلیه به علت لغزندگی جاده ناشی از بارندگی بود.

وی با اشاره به واژگونی یک دستگاه نیسان چندکیلومتر جلوتر از این صحنه ساعتی قبل از این تصادف زنجیره ای، اضافه کرد: این سانحه رانندگی نیز یک مصدوم داشت.

رئیس پلیس راه استان سمنان تاکید کرد: با توجه به پیش بینی هواشناسی، تا ۴۸ ساعت آینده بیشتر جاده های استان با بارش باران و در ارتفاعات با بارش برف همراه خواهد بود و نیاز است مسافران ضمت رعایت سرعت مطمئنه، فاصله طولی را رعایت کنند.

محورهای ارتباطی استان سمنان با ۴۰ دوربین سرعت سنج و نظارتی پلیس راه و ۱۴ پایگاه جمعیت هلال احمر پوشش داده می شود.

سالانه دست کم ۱۵ میلیون مسافر و گردشگر از محورهای ارتباطی استان سمنان تردد می کنند.

حدود ۶۰۰ کیلومتر از محور تهران-مشهد در استان سمنان واقع است.