۲ واحد آموزشی با مشارکت خیرین در جوانرود به بهره‌برداری رسید

کرمانشاه- ایرنا- ۲ واحد آموزشی بامشارکت خیرین در روستاهای «چشمه‌سفید و حلاج‌آباد» از توابع بخش مرکزی شهرستان جوانرود روز سه‌شنبه به بهره‌برداری رسید.

فرماندار جوانرود در آیین افتتاح این واحدهای آموزشی گفت: اندیشه مدرسه‌سازی در کشور دستاورد بسیار مهمی است و خیران مدرسه‌ساز بدون توجه به قومیت و نژاد برای سرافرازی روزافزون ایران اسلامی در تلاش هستند.

رستگار یوسفی، به زلزله ۲۱ آبان ماه ۹۶ اشاره کرد و افزود: با وجود مشکلات عدیده، مجموعه خانواده دولت با همکاری مردم، توانستیم از تهدید زلزله، یک فرصت بسازیم.

وی با بیان اینکه جوانرود شهرستانی مستعد در زمینه علمی است، اظهارداشت: کسب رتبه اول کنکور سراسری در سال ۸۸ در ۲ رشته تجربی و زبان خارجی از این شهرستان بوده که امیدواریم با کار ارزشمند شما خیرین مدرسه‌ساز شاهد درخشش دانش آموزان در رشته های مختلف تحصیلی در آینده باشیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان جوانرود نیز با تقدیر از مجموعه خیرین مدرسه ساز گفت: مدرسه یک کلاسه چشمه سفید با مساحت ۱۵۰ مترمربع و زیربنای ۷۵ متر مربع با کمک خیرین انجمن علمی، فرهنگی کرمانشاه احداث شده است.

محمود داوودی زاده افزود: مدرسه ۲ کلاسه حلاج آباد نیز در زمینی به مساحت ۳۰۰ مترمربع و زیربنای ۸۵ مترمربع به همت خیرین مدرسه ساز دکتر نادیا معتمدی و آقای طاهر یاری احداث شده است.

وی با اشاره به ظرفیت های علمی شهرستان جوانرود در رشته های مختلف به ویژه پزشکی یادآورشد: انسان سازی در جامعه کار بسیار سختی است و خیران مدرسه ساز به درستی و با برنامه ریزی اصولی در این مسیر ارزشمند گام برداشتند و ما با تقدیر از کار ارزشمند خیرین دست یکایک آنان را به گرمی می فشاریم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان کرمانشاه هم گفت: در زلزله آبان ماه ۹۶ نعدادی از مدارس شهرستان جوانرود آسیب دیدکه ۶ مدرسه بازسازی و تحویل آموزش و پرورش شده و عملیات بازسازی سه مدرسه دیگر در دستور کار است که امیدوارریم با همت فرماندار جوانرود هرچه زودتر شاهد بهره برداریم آنان باشیم.

مرزبان نظری؛ به نقش پررنگ خیرین مدرسه ساز اشاره کرد و افزود: خیرین مدرسه ساز در زمان زلزله ۱۱۰ میلیارد تومان به بازسازی مدارس آسیب دیده استان کرمانشاه کمک کردند.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غربی کرمانشاه واقع شده است.