۱۴۰ عنوان کتاب امسال در آذربایجان‌غربی به چاپ رسید

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: در نیمه نخست سال جاری ۱۴۰ عنوان کتاب در این استان به چاپ رسیده است.

به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام ناصر خدایاری روز سه‌شنبه در جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران افزود: این تعداد کتاب در موضوعات مختلف توسط نویسندگان و مولفان استان به چاپ رسیده است.

وی اظهار داشت: ۲ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب نیز در شش ماهه نخست سال جاری به مراکز علمی و فرهنگی اعم از مساجد، و کتابخانه‌های عمومی و نهادهای مختلف به ارزش 500 میلیون ریال اهدا شده است.

وی برگزاری کارگاه آموزشی جام باشگاه‌های کتابخوانی کودک و نوجوان به مدت ۲ روز توسط مربیان اعزامی از تهران برای مربیان مهدهای کودک و دستگاه‌های مختلف، اجرای طرح پایتخت کتاب ایران، جشنواره روستاهای عشایر دوستدار کتاب برای شهرداران، بخشداران و روسای ادارات را از دیگر برنامه‌های مهم صورت گرفته در شش ماهه سال جاری در استان عنوان کرد.  

حجت‌الاسلام خدایاری با بیان اینکه هفته کتاب در آذربایجان‌غربی از ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه سال‌جاری برگزار خواهد شد گفت: کتاب، افقی روشن به سوی آگاهی و معرفت باز کرده و زمینه رشد و بالندگی یک جامعه را فراهم می‌کند.

مسوول کانون‌های مساجد آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: برنامه‌های بزرگداشت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب همزمان با سراسر کشور در سطح کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان‌غربی برگزار می‌شود.

حجت‌الاسلام اباذر بیگی افزود: پویش مردمی نذر کتاب از جمله ویژه برنامه‌هایی است که در پنج بخش از جمله جمع‌آوری کتاب‌های فرسوده و بدون استفاده از مساجد و منازل، اهدای کتاب به کتابخانه‌های روستایی و مناطق محروم، نذر کتاب و آدینه کتاب (معرفی کتاب در نماز جمعه) برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: از ۱۸۳باب کتابخانه که در ۳۰۰ کانون کانون‌ فرهنگی و هنری مساجد استان قرار دارد ۸۳ باب آن در ارومیه است.

وی با اشاره به برگزاری مسابقه سراسری کتابخوانی حماسه حسینی در کشور اظهار داشت: در هفته کتاب از برگزیدگنندگان این مسابقه نیز تقدیر خواهد شد.

براساس اعلام روابط عمومی موسسه خانه کتاب، در نخستین جلسه شورای سیاست‌گذاری بیست و هفتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، انتخاب شعار به بحث و نظرسنجی گذاشته شد و بر اساس اعلام نظرهای اعضای این شورا به ستاد هفته کتاب و همچنین اقبال عمومی به این شعار در دوره پیشین، برای دومین بار "حال خوش خواندن" به عنوان شعار این هفته فرهنگی و ملی ( هفته کتاب) انتخاب شد.

در سال ۱۳۷۲، ۲۴ آبانهر سال به عنوان روز کتاب و کتاب‌خوانی و آغاز هفته کتاب انتخاب شد.

هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نیز هر سال از ۲۴ آبان تا یکم آذرماه جاری با مشارکت بیش از ۶۰ نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =