آزادکار ایرانی: سطح کشتی بازی‌های نظامیان جهان بالا بود

تهران- ایرنا- دارنده مدال طلای کشتی آزاد بازی‌های نظامیان جهان گفت: سطح مسابقه‌های کشتی بسیار بالا بود و با حریفان رقابت تنگاتنگی داشتم.

«محمدحسین محمدیان» پیش از پیکارهای قهرمانی سال ۲۰۱۵ جهان در آمریکا از ناحیه دست مصدوم شد و او با وجود مصدومیت و از دست دادن رقابت‌های قهرمانی جهان در اردوی تیم ملی حضور داشت. با این وجود او با توجه به اینکه ضرورتی هم برای دادن تست پزشکی نداشت، اقدام به دادن تست دوپینگ داد که با مثبت اعلام شدن آزمایش وی او چهار سال از بهترین دوران زندگی ورزشی خود را از دست داد.

محمدیان که فرزند عسگری محمدیان مرد نقره‌ای کشتی ایران است، بعد از کسب مدال برنز رقابت های جهانی سال ۲۰۱۴ به عنوان یکی از کشتی‌گیران آینده‌دار و جانشین رضا یزدانی در وزن ۹۷ کیلوگرم از او یاد می‌شد اما دوپینگ ناخواسته‌ای که با ناآگاهی گریبانگیر او را گرفت، ۴ سال او را از میادین دور کرد.

محمدیان اکنون پس از پشت سر گذاشتن دوران محرومیت در پیکارهای نظامیان جهان و همچنین لیگ کشتی ایران کار خود را بعد از محرومیت آغاز کرد.

رقابت‌های کشتی آزاد هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه در شهر ووهان چین برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط «محمدحسین محمدیان» در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا، «یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره و «احمد بذری» در وزن ۸۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

«محمدحسین محمدیان» پس از کسب مدال طلای بازی‌های ورزشی نظامیان جهان گفت: خدا را شکر که توانستم با  دعای خیر مردم مدال طلا را کسب کنم. سطح این رقابت‌ها بالا بود و در دور اول به مصاف کشتی‌گیری از اوکراین رفتم و با نتیجه ۱۲ بر ۲ وی را شکست دادم. در دور دوم نیز با حریف الجزایری کشتی گرفتم و ۱۰ بر صفر آنان را شکست دادم.

وی افزود: در مرحله نیمه نهایی نیز به مصاف کشتی‌گیر روس رفتم  و با نتیجه ۱۱ بر صفر پیروز شدم و در مرحله فینال نیز در مصاف با کشتی‌گیر بلاروس با نتیجه ۳ بر ۲ وی را بردم و به طلا دست یافتم.

محمدیان عنوان کرد: پس از این بازی‌ها، مسابقات لیگ کشتی را در پیش رو داریم و بعد از آن باید در جام باشگاه‌های جهان و جام تختی شرکت کنیم.

همچنین «یداله محبی» دارنده مدال نقره بازی‌های نظامیان جهان و عضو تیم ملی کشتی آزاد در پیکارهای قهرمانی 2019 قزاقستان اظهار داشت: مسابقات کشتی آزاد بازی‌های نظامیان جهان امروز به پایان رسید و تیم چهار نفره ایران توانست سه مدال کسب کند. با وجود آنکه تنها ۲۳ روز از مسابقات جهانی قزاقستان گذشته است و با همه خستگی‌ها و آسیب‌ها در این رقابت‌ها حضور یافتم تا پرچم کشورم را بالا ببرم.

وی افزود: در مرحله گروهی به مصاف کشتی‌گیران بلاروس، چین که نایب قهرمان جهان بود و یونان رفتم. در فینال هم با کشتی‌گیر ترک روبرو شدم و اگر کم لطفی داوران نبود نتیجه بهتری برای من رقم می خورد اما حریف ترک با یک زیرگیری من را خاک کرد و دوم شدم. امیدوارم توانسته باشم زحمات مربیان و دل مردم ایران را شاد کنم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =