اعتراض دانشجویان کره جنوبی به سیاست های آمریکا در سئول

تهران- ایرنا- پلیس کره جنوبی روز سه شنبه چهارتن از دانشجویان معترض را به دلیل بالارفتن و ورود به محل اقامت سفیر آمریکا در سئول بازداشت کرد.

به گزارش روزنامه ژاپن نیوز، به دنبال افزایش اعتراض دانشجویان کره جنوبی علیه سیاست های دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، پلیس سئول بازداشت چهار دانشجو به دلیل بالارفتن و ورود به محل اقامت سفیر آمریکا را به طور رسمی اعلام کرد.

دادگاه مرکزی سئول اعلام کرد، قضات این دادگاه به دلیل نگرانی مبنی بر تلاش برای فرار یا از بین بردن شواهد، حکم دستگیری برای این چهار دانشجو را صادر کردند.

قضات کره جنوبی همچنین حکم سه دانشجو دیگر را که نقش کمتری در اعتراض داشتند و در تحقیقات همکاری بیشتری داشتند را رد کردند.

پلیس همچنین دفتر یکی از گروه های فعال دانشجویی در سئول را که ظاهراً در سازماندهی این اعتراض نقش داشته است را مورد تفتیش و بازرسی قرار داد.

دانشجویان کره ای در روز جمعه گذشته در اعتراض به مطالبات دولت ترامپ مبنی بر پرداخت مبلغ بیشتر کره جنوبی برای کمک به هزینه های نگهداری نیروهای آمریکایی در آنجا دست به اعتراض زدند.

ترامپ در مرداد ماه اعلام کرد: کره جنوبی با پرداخت پول بیشتری به واشنگتن برای محافظت سئول در برابر کره شمالی موافقت کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: کره جنوبی با پرداخت پول بیشتر به ایالات متحده به منظور دفاع از آن مقابل کره شمالی موافقت کرده است.

در دهه‌های گذشته کره جنوبی هزینه بسیار کمی به آمریکا پرداخت می‌کرد اما سال گذشته به درخواست ترامپ کره جنوبی ۹۹۰ میلیون دلار پرداخت کرد.

پس از سفر جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا به کره جنوبی در اوایل مرداد ماه دو طرف بر سر مذاکرات پیش رو درباره سهم سئول از هزینه استقرار ۲۸۵۰۰ نیروی آمریکایی در سال آینده گفتگو کرده بودند.

از ۱۹۹۱ سئول بخشی از هزینه‌های نظامیان آمریکایی در کره جنوبی را مانند استخدام شهروندان کره جنوبی توسط نیروهای آمریکایی و یا ساخت تاسیسات نظامی را متحمل شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =