تمدید مهلت فراخوان دوسالانه­ مجسمه­‌سازی تهران

تهران-ایرنا- دبیر هشتمین دوسالانه­ ملی مجسمه­‌سازی تهران از تمدید ارسال آثار به این رویداد تا ۱۲ آبان­ ماه خبر داد.

 هشتمین دوسالانه مجسمه‌سازی با هدف تعامل هنرمند، هنرگردان (کیوریتور) و مخاطب به صورت غیررقابتی برگزار می‌شود، هنرمند می‌تواند طرح خود را به صورت ماکت برای این رویداد که انتخاب موضوع آن آزاد است، ارسال کند.
محمود بخشی دبیر هشتمین دوسالانه­ ملی مجسمه­‌سازی تهران گفت: به دلیل درخواست‌­های مکرّر هنرمندان مجسمه­‌ساز و همین‌طور دیگر هنرمندان در رسانه­‌های هنری، مبنی بر اینکه پردازش نهایی پروژه‌­های هنری­شان برای دوسالانه­ مجسمه‌­سازی نیاز به زمان و مهلت بیشتری دارد، اعضای شورای سیاست­گذاری بر آن شدند تا به مدت ۱۲ روز دیگر مهلت فراخوان را افزایش دهند.

بخشی گفت: با اعلام فراخوان در ۲۷ شهریورماه و در پی آن با برگزاری دو نشست درباره­ رویکردها و مکان برگزاری دوسالانه ـ باغ کتاب ـ که با استقبال هنرمندان مواجه شد، دریافتیم که مدت اعلام شده در فراخوان برای آنچه مدّنظر ما بوده، کم است و این یکی از دلایل مهّم شورای سیاستگذاری برای تمدید مهلت فراخوان بود.

دبیر هشتمین دوسالانه­ ملی مجسمه­‌سازی تهران همچنین گفت: هدف اصلی ما در این رویداد، تمرکز بر فرایند شکل­‌گیری آثار است و همچنین بازتعریف مرزهای مجسمهسازی و حمایت از دیگر رسانه‌­های هنر معاصر و بینارشتهای، به دلیل این رویکردهای نوین، هنرمندان برای ارائه آثار و ایده هایشان به مهلت بیشتری نیاز دارند.

این رویداد به صورت غیررقابتی و بدون موضوع برگزار می‌شود که با تفکرات امروز و معاصر همخوانی دارد و می تواند امکان تجربه اندوزی را فراهم کند.

هشتمین دوسالانه­ ملی مجسمه­‌سازی تهران از اسفند ۱۳۹۸ تا اردیبهشت ۱۳۹۹ در باغ کتاب تهران برگزار می‌شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =