ایران نائب اول اجلاس دستگاه‌های مقابله کننده با موادمخدر آسیا و اقیانوسیه شد

تهران-ایرنا-چهل و سومین نشست روسای دستگاه‌های مقابله‌ای با مواد مخدر در حالی در مرکز همایش‎های بین‌المللی سازمان ملل متحد در شهر بانکوک-تایلند در حال برگزاری است که ایران با رأی تمامی هیأت‌های حاضر به سمت نایب اولی اجلاس دستگاه‌های مقابله‌کننده با مواد مخدر آسیا و اقیانوسیه برگزیده شد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازوکار اجلاس دستگاه‌های مقابله‌کننده با مواد مخدر آسیا و اقیانوسیه موسوم به هونلئا با تصویب شورای اقتصادی اجتماعی ملل متحد به‌عنوان بازویی کمکی برای دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم ملل متحد تأسیس شده است و در چهار منطقه جغرافیایی جهان، جلسات سالیانه برگزار می‌کند.

جمهوری اسلامی ایران به همراه ۵۲ کشور دیگر عضو منطقه آسیا و اقیانوسیه محسوب می‌شود.

در چهل و سومین نشست روسای دستگاه‌های مقابله‌ای با مواد مخدر از تاریخ ۳۰ مهر تا ۳ آبان سال‌جاری در مرکز همایش‎های بین‌المللی سازمان ملل متحد در شهر بانکوک-تایلند در حال برگزاری است که هیأت کشورمان به ریاست سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشورمان در انتخابات هیات رئیسه با رای تمامی هیات‌های حاضر به سمت نایب اولی اجلاس برگزیده شد.

هدف این نشست‌های تخصصی سالانه، تقویت هماهنگی و شیوه‌های کشف روندهای قاچاق مواد مخدر مناطق مختلف است که گزارش سالیانه آن برای کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل متحد ارسال می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =