۳۰ مهر ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۶
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 83526697
۱ نفر

برچسب‌ها

دو شهرک کفش و پوشاک درقم احداث خواهد شد

قم-ایرنا- مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی قم گفت: شهرک صنعتی کفش و دمپایی ماشینی و شهرک تخصصی پوشاک دراین استان احداث خواهد شد

اسرافیل شعاعی روز سه شنبه درجلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قم درسالن جلسات فرمانداری افزود: ۶۳ هکتار زمین برای ایجاد شهرک صنعتی کفش و دمپایی آماده شده و نتیجه مناقصات نیز تا هفته آینده نهایی می‌شود.

وی با اشاره به روند آماده سازی شهرک کفش و دمپایی ماشینی استان گفت: در صورتی که شرکت توزیع نیروی برق ۱۰ مگاوات برق مورد نیاز تا ورودی شهرک کفش و دمپایی منتقل کند، شرکت شهرک‌های صنعتی نسبت به برق رسانی در شبکه داخلی اقدام خواهد کرد.

وی افزود: شرکت شهرک‌های صنعتی استان برای تامین برق ۱۰ واحد شهرک شکوهیه نیز برای ادامه روند توسعه و نصب ماشین آلات به شرکت توزیع نیروی برق معرفی کرده که اما همچنان وضعیت آنها بلاتکلیف مانده است.
این شهرک تخصصی در زمینی به مساحت ۶۳ هکتار در قالب فاز توسعه ۹۶ هکتاری شهرک صنعتی شکوهیه احداث خواهد شد.
۱۳ هزار و ۵۰۰ مترمکعب عملیات خاکی و زیرسازی و ۸ کیلومتر فاضلاب برای احداث این شهرک صنعتی انجام خواهد گرفت.
شهرک صنعتی شکوهیه به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی قم با بیش از یک هزار هکتار مساحت در کیلومتر ۱۲ جاده قدیم قم - تهران واقع شده است
شعاعی در ادامه با اشاره به توسعه نواحی صنعتی روستایی خورآباد و سیرو و ایجاد نواحی صنعتی ذغال صرم و پوشاک کهک قم گفت:با مکاتبات انجام شده، توسعه نواحی صنعتی خورآباد و سیرو به زودی به مرحله انجام می رسد.
وی اضافه کرد: ایجاد نواحی صنعتی در رابطه با تولید ذغال در یک نگاه کلی توجیه اقتصادی برای استان نداشته و توسعه آن نمی‌تواند ارزش افزوده خاصی برای استان ایجاد کند.
وی با اشاره به ایجاد شهرک تخصصی پوشاک در شهر کهک گفت: این شهر یکی از مهمترین نقاط استان در تولید پوشاک بوده و از نظر اشتغال آفرینی نیز سهم بسیار مهمی دارد.
شعای گفت:‌ برای ایجاد شهرک صنعتی پوشاک ۲۷ هکتار زمین در شهر کهک در نظر گرفته شده و با تایید نظر نهایی سازمان محیط زیست روند واگذاری زمین آغاز میشود.
بخش و شهر کهک در جنوب استان قم قرار دارد و فاصله آن تا قم ۳۰ کیلومتر است، این بخش دارای ۲ دهستان کهک و فردو و ۱۸ روستا می‌باشد.
قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد،ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خور آباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
۲ هزار و ۳۰۰ واحد صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ در قم وجود دارد که بیش از ۹۰ درصد آن مربوط به صنایع کوچک و متوسط است؛ همچنین بیش از ۵۳ هزار تن در واحدهای صنعتی استان فعالیت می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =