۹ هزار نخبه شاهد و ایثارگر در کشور شناسایی شده است

سنندج - ایرنا- رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر کشور گفت: ۹ هزار نخبه شاهد و ایثارگر با تنوع ایثارگری در کشور شناسایی شده و در حال حاضر عضو مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر هستند.

عادل مهری روز سه‌شنبه در همایش تجلیل از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان کردستان اظهار داشت: مرکز نخبگان و دانش پژوهان شاهد و ایثارگر کشور از دهه ۷۰ و برای تقویت بنیه‌های علمی ایثارگران و شناسایی نخبگان جامعه ایثارگری در کشور راه‌اندازی شده است.

وی افزود: این مرکز از همان ابتدا بدنبال شناسایی و تقویت توانایی‌های نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر بود و تاکنون نیز در این زمینه بسیار موفق عمل کرده و موفق به شناسایی ۹ هزار نخبه شاهد و ایثارگر جانباز، آزاده و خانواده شهدا در سطح کشور شده است.

رییس مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر کشور اضافه کرد: این تعداد نخبه شاهد و ایثارگر با دارا بودن یکی از شاخص‌های نخبگی از جمله چاپ مقالات معتبر، شرکت در کنگره‌های بین المللی، تالیف کتاب، اختراع و کسب رتبه‌های برتر بدون سهمیه عضو مرکز شده اند.

وی افزود: مرکز دانش پژوهان بدنبال ظرفیت سازی و شناسایی ظرفیت‎‌ها است و در این زمینه ایجاد مرکز رشد برای حمایت از شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌ها  کلید خورده است و در آینده نزدیک فعال می‌شود.

مهری اظهار داشت: با هماهنگی حوزه اقتصادی مرکز نخبگان و دانش پژوهان، مقدمات ارائه وام سفر به نخبگانی که علاقمند به شرکت در همایش‌های علمی خارج از کشور هستند درحال نهایی شدن است.

 وی یادآور شد: درحوزه بین المللی حدود چهار تشکل علمی در حوزه شیمیایی فعالیت دارند که با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در آذر و دی امسال رای شرکت در یک کنفرانس بین المللی به کشور هلند اعزام خواهند شد.

رییس مرکزدانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر کشور یادآورشد: هم اکنون در مجموع ۱۱۹ تشکل رسمی حوزه ایثارگری در کشور فعال است که ۲ مورد آن شامل تشکل نخبگان و جمعیت شاهد و ایثارگر در استان کردستان قرار دارد.

وی با بیان اینکه اعضای مرکز دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بازوان اجرایی خوبی برای بنیاد شهید به شمار می‌روند، افزود: سیاست بنیاد شهید این است که از ظرفیت های ایثارگران در حوزه های مختلف استفاده کند و با جدیت در این حوزه تلاش می‌شود.

در ادامه این آیین تعدادی از نخبگان و سرآمدان شاهد و ایثارگر استان کردستان تجلیل شدند.

در حال حاضر حدود ۱۲۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر کردستان جزو نخبگان و سرآمدان هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =