سه مدال رنگارنگ آزادکاران در بازی‌های نظامیان جهان

تهران - ایرنا - تیم کشتی آزاد ایران در بازی‌های ورزشی نظامیان جهان در چین ۳ مدال طلا، نقره و برنز کسب کرد.

رقابت‌های کشتی آزاد هفتمین دوره بازی‌های نظامیان جهان روزهای ۲۹ و ۳۰ مهرماه در شهر ووهان چین برگزار شد که در پایان تیم ایران توسط «محمدحسین محمدیان» در وزن ۹۷ کیلوگرم صاحب مدال طلا، «یدالله محبی» در وزن ۱۲۵ کیلوگرم صاحب مدال نقره و «احمد بذری» در وزن ۸۶ کیلوگرم صاحب مدال برنز شد.

نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم «مهران شیخی» در دیدار نخست با نتیجه ۱۳ بر ۲ مغلوب «کیم هان سونگ» دارنده مدال برنز آسیا از کره‌شمالی شد و با توجه به شکست این کشتی‌گیر مقابل «واسیلی شوپتار» از اوکراین، شیخی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۸۶ کیلوگرم «احمد بذری» در مبارزه نخست مقابل «آرتور نایفونوف» دارنده مدال برنز جهان از روسیه با نتیجه ۶ بر ۳ مغلوب شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال، وی به گروه بازنده ها رفت. بذر در این گروه با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل «لی سئونگ دانگ» از کره جنوبی به پیروزی رسید و در کشتی بعد با نتیجه ۷ بر ۲ «احمد آیبویف» از فرانسه را مغلوب کرد و راهی دیدار رده‌بندی شد. بذری در این دیدار مقابل «آدیلت داولومبایف» دارنده مدال برنز بازهای آسیایی از کشور قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۵ پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

در وزن ۹۷ کیلوگرم «محمدحسین محمدیان» در کشتی نخست با نتیجه با نتیجه ۱۳ بر ۲ مقابل «آندری ولاسوف» از اوکراین پیروز شد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۲ بر صفر «محمد فردج» از الجزایر را مغلوب کرد و در مرحله نیمه‌نهایی نیز «ولادیسلاو بایتسایف» قهرمان اروپا از روسیه را با نتیجه ۱۱ بر صفر از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد.

محمدیان در دیدار فینال در مصاف با «الکساندر هوشتین» دارنده مدال نقره اروپا از کشور بلاروس با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم «یدالله محبی» در مبارزه نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر «ویتالی پاسنیاک» از کشور بلاروس را مغلوب کرد. وی در دور بعد «ژی وی دنگ» از کشور چین را با نتیجه ۳ بر یک از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. محبی در این مرحله نیز با نتیجه ۱۱ بر صفر مقابل «یوانیس کارگیوتاکیس» از کشور یونان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. آزادکار کرمانشاهی در دیدار فینال مقابل «طاها آکگول» قهرمان المپیک و جهان از ترکیه با نتیجه ۳ بر صفر مغلوب شد و به مدال نقره رسید.

این مسابقات در ۶ وزن المپیکی برگزار شد و هر کشور مجاز به شرکت ۴ کشتی‌گیر در هر رشته است.

رده بندی انفرادی این مسابقات به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: ۱- پاک اون گوانگ (کره شمالی) ۲- آندری دوکوف (رومانی) ۳- ماکس ناوری (آمریکا) و جونیور لیهر (آلمان)

۶۵ کیلوگرم: ۱- گادجی مراد رشیداف (روسیه) ۲- واسیلی شوپتار (اوکراین) ۳- تیان ژنگ گوانگ (چین) و صلاح الدین کیلیجسالیان (ترکیه) … ۱۴- مهران شیخی (ایران)

۷۴ کیلوگرم: ۱- ختیک سابولوف (روسیه) ۲- نورکجا کایپانوف (قزاقستان) ۳- لی سئونگ بونگ (کره جنوبی) و سونر دمیرتاش (ترکیه)

۸۶ کیلوگرم: ۱- آرتور نایفونوف (روسیه) ۲- احمد روسلانوویچ دوداروف (آلمان) ۳- مهر مارکوسیان (ارمنستان) و احمد بذری (ایران)

۹۷ کیلوگرم: ۱- محمدحسین محمدیان (ایران) ۲- الکساندر هوشتین (بلاروس) ۳- ولادیسلاو بایتسایف (روسیه) و فاتح یاشارلی (ترکیه)

۱۲۵ کیلوگرم: ۱- طاها آکگول (ترکیه) ۲- یداله محبی (ایران) ۳- ژی وی دنگ (چین) و روبرت باران (لهستان)
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =