افشای مبلغ دریافتی فدراسیون کبدی از لژیونرها؛ هشت نَه، ۱۲ درصد

تهران- ایرنا- ماجرای دریافتی فدراسیون کبدی از بازیکنان لژیونر این رشته وارد فاز تازه‌ای شده و با توجه به محتویات چک «معراج شیخ» مشخص شد که فدراسیون، ۱۲ درصد از مبلغ قرارداد او را بعد از کسر مالیات، به صورت چک تضمینی طلب کرده است.

«معراج شیخ» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد که فدراسیون کبدی، ۱۰ درصد از قرارداد لژیونرهای زیر ۵۰۰ میلیون تومان و ۱۲ درصد از قرارداد لژیونرهایی را که بالای ۵۰۰ میلیون تومان از تیم‌های خود دریافت می‌کنند، اخذ می‌کند و بابت این ماجرا از این بازیکنان چک و سفته هم گرفته شده است.

بعد از این مصاحبه، پیام اورسجی، رییس فدراسیون کبدی در مصاحبه با ایرنا، اعلام کرد درصد اعلام شده صحیح نیست و فدراسیون هشت درصد دریافتی دارد و این مبلغ هم بابت این است که خود فدراسیون مقدمات حضور این بازیکنان در لیگ حرفه‌ای هند را فراهم کرده و با پول مذکور هم قصد توسعه و تجهیز رشته کبدی را در نقاط مختلف کشور دارد.

حالا اما محتوای فقره چکی که فدراسیون کبدی از معراج شیخ دریافت کرده (تصویر این چک در اختیار ایرنا است و فعلاً از انتشار آن صرف نظر شده) فاش شده است. طبق گفته معراج شیخ، قرارداد او با تیم "دابانگ دهلی هند" به ریال ایران، حدود ۱۳ میلیارد ریال بوده است که سه میلیارد ریال بابت ۲۵ درصد مالیات از سوی خود هندی‌ها کم شده است. از مبلغ اولیه ۱۰ میلیارد ریال باقی مانده که طبق چیزی که در چک نوشته شده است، یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال معادل ۱۲۰ میلیون تومان در وجه فدراسیون کبدی به امضا رسیده است. یعنی ۱۲ درصد از مبلغ یک میلیارد تومان.

قرارداد معراج شیخ به پول هند، ۷۲ لک بوده که بعد از کسر مالیات به ۵۸ لک رسیده است و در چک مذکور مبلغ ۸.۶ لک باید به فدراسیون پرداخت شود که بازهم به ۱۲ درصد می‌رسیم.

طبق شنیده‌ها برخی از بازیکنان لژیونر ایرانی که فدراسیون مقدمات حضورشان را در لیگ هندوستان فراهم کرده بود از سطح کیفی خوبی برخوردار نبوده‌اند و قرار است آنها به کشور بازگردند و در فصل جدید حضور نخواهند داشت. به نظر می‌رسد در لیگ حرفه‌ای کبدی هند در فصل بعد دیگر شاهد حضور ۱۵ لژیونر ایرانی نباشیم و این تعداد کم خواهد شد.

حال باید دید با سند مذکور که محتویات آن فاش شده، فدراسیون کبدی چه پاسخی خواهد داشت و واکنش آنها به این مسائل چیست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =