طرح شهید شوشتری در پنج محله آسیب‌پذیر گنبدکاووس درحال اجرا است

گنبدکاووس - ایرنا - فرماندار ویژه گنبدکاووس از اجرای طرح موسوم به شهید شوشتری که باهدف محرومیت‌زدایی در مناطق محروم از چند سال پیش در سراسر کشور و این شهرستان آغاز شده، گفت: پنج محله محروم و آسیب‌پذیر گنبدکاووس مشمول اجرای این طرح درسال جاری هستند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عبدالقدیر کریمی روز سه‌شنبه در هفتمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر گنبدکاووس اظهار داشت که طرح شهید شوستری در چند سال گذشته فقط در سه محله (اسلام آباد، مدرسی و "سیدآباد و بدلجه") اجرا شده بود اما امسال دو نقطه دیگر شامل گدم‌آباد و چای بویین نیز به آن اضافه شده است.

وی با قدردانی از تلاش‌ها و خدمات ارائه شده توسط ادارات و نهادها در راستای طرح شهید شوشتری در گنبدکاووس اضافه کرد: این طرح با دو رویکرد فعالیت‌های عمرانی با هدف محرومیت‌زدایی و نیز اقدامات فرهنگی، آموزشی، پیشگیرانه و مقابله‌ای با هدف کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی در حال اجرا است.

کریمی با تاکید بر ضرورت تدوین برنامه‌های قابل اجرا مانند جشنواره‌های فرهنگی و ورزشی در شش ماهه دوم امسال از سوی دبیرخانه طرح شهید شوشتری و ابلاغ آن به ادارات و نهادهای گنبدکاووس، گفت: برنامه‌های ابلاغی باید توسط دستگاه‌های اجرایی عملیاتی شود و حتی مقوله انتخابات نیز نباید ما را از اجرای برنامه‌ها باز دارد.

وی استفاده از ظرفیت اهالی محلات آسیب‌پذیر، تشکل‌های مردم‌نهاد و دفاتر تسهیل‌گری در محلات برای اجرای برنامه‌های طرح شهید شوشتری را مهم دانست و تصریح کرد: بدون مشارکت مردم و تشکل‌های نام برده شده، برنامه‌ها با موفقیت انجام نخواهد شد.

فرماندار ویژه گنبدکاووس همچنین خواستار برپایی میز خدمت مسوولان گنبدکاووس در پنج محله آسیب‌پذیر طرح شهید شوشتری و اجرای بیشتر برنامه‌های فرهنگی و آموزشی ویژه کودکان و نوجوانان این محلات از سوی دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان این شهرستان شد.

به گزارش ایرنا، دراین جلسه مسوولان برخی ادارات و نهادهای گنبدکاووس از جمله فرمانده انتظامی، رییس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شماره یک، روسای کمیته امداد منطقه یک و دو، جانشین فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه، مسوول اداره نهضت سوادآموزی و نماینده هنگ مرزی اترک گلستان هم گزارشی از فعالیت‌های خود در طرح شهید شوستری ارائه کردند. 

کشف افزون بر ۲۳ کیلوگرم انوع موادمخدر و دستگیری ۱۰۷ معتاد متجاهر و خرده فروش موادمخدر توسط انتظامی، اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی و هنری از جمله پرواز بادبادک‌ها، کارگاه‌های نقاشی، قصه گویی، کاردستی و سفالگری در محلات آسیب پذیر توسط دو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، ارائه خدمات به افزون بر ۱۲۰۰ مددجوی زیرپوشش کمیته امداد ساکن در محلات آسیب پذیر و پرداخت تسهیلات اشتغالزایی و مسکن، کمک‌های موردی و به مددجویان بویژه سیلزدگان در مناطق آسیب پذیر از جمله اقدامات ارائه شده توسط مسوولان گنبدکاووس در این جلسه بود.

جذب ۲۵۸ سوادآموز در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال و برگزاری کلاس‌های تحصیلی برای آنها توسط نهضت سوادآموزی و امدادرسانی به سیل‌زدگان و انجام برخی اقدامات مانند تعمیر مسکن و توزیع بسته‌های نوشت‌افزار درمحلات آسیب پذیر توسط ناحیه مقاومت بسیج سپاه گنبدکاووس از دیگر فعالیت‌های انجام شده توسط مسوولان این شهرستان در راستای طرح شهید شوشتری بود.

شهرستان گنبدکاووس با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =