آینده سیاسی و شخصی نتانیاهو متزلزل است

تهران – ایرنا – یک رسانه آمریکایی با پرداختن به شکست دوباره نخست وزیر رژیم صهیونیستی در مسیر تشکیل کابینه، آینده سیاسی و شخصی وی را از هم اکنون متزلزل خواند.

شبکه تلویزیونی سی ان ان روز سه شنبه دراین باره  گزارش داد: بنیامین نتانیاهو برای دومین بار پیاپی در یک سال،  در تشکیل یک دولت ائتلافی ناکام ماند و  در نتیجه  راه را برای رقیب خود "بنی گانتس" رهبر حزب ائتلافی "آبی و سفید" برای انجام این مهم بازگذارد.

خبرنگار سی ان ان از سرزمین های اشغالی دراین باره گزارش داد: این شکست یک ضربه کاری برای بنیامین نتانیاهو به شمار می رود که در مدت یک سال دوبار فرصت تشکیل دولت را یافت ولی نتوانست آن را محقق سازد و این یک مورد بی سابقه در بیش از یک دهه گذشته است که فرد دیگری غیر از نخست وزیر موظف به تشکیل دولت ائتلافی خواهد شد.

به گزارش این رسانه آمریکایی، البته برای گانتس نیز پیش بینی نمی شود که بتواند در تشکیل دولت ائتلافی موفق شود. علاوه بر مخمصه هاسی سیاسی پیش روی نتانیاهو، گزارش هایی نیز حکایت از رسوایی های مالی وی دارد هرچند او این اتهام ها را تکذیب می کند. به هرحال تمامی این رخدادها  بدان معنی است که آینده سیاسی و شخصی نتانیاهو  از هم اکنون بسیار متزلزل است.

این گزارش می افزاید رقیب نتانیاهو تنها ۲۸ روز فرصت برای تشکیل دولت دارد و درصورتی که موفق به تشکیل دولت نشود، یک فرصت سه هفته ای  برای معرفی فردی دیگر برای تشکیل دولت وجود دارد که در صورت سرانجام نرسیدن این موضوع آنگاه انتخابات عمومی باردیگر  به جریان خواهد افتاد.

اروپام **۱۳۰۲**

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha